دولت دانمارک با وجود نگرانی های ایمنی از سوی Pfizer ، از تأخیر در دوز دوم واکسن Covid-19 مانند انگلیس پشتیبانی می کند – RT World News

با وجود هشدارهای ایمنی تولید کننده در مورد تغییر رژیم واکسن ، دانمارک در تأخیر در مصرف دوزهای دوم داروی Pfizer / BioNTech Covid-19 بیش از دوره توصیه شده 21 روزه ، انگلیس را دنبال خواهد کرد.

روز دوشنبه ، سورن بروستروم ، مدیر شورای ملی بهداشت دانمارک ، به آژانس خبری ریتزائو گفت که راهنمای خود را به روز کرده است تا بتواند دومین عکس برداری از تلقیح دو بخشی را به دانمارکی ها انجام دهد تا شش هفته پس از دوز اول.

با این حال ، Brostrøm افزود که دوزهای دوم واکسن Pfizer باید سه تا چهار هفته پس از اولین تزریق ، در صورت امکان ، مطابق با دوره زمانی مورد استفاده در آزمایشات بالینی ، برای محاسبه میزان کارایی 95 درصد واکسن ، انجام شود.

در همین حال ، به گفته رویترز ، روسای بهداشت آلمان در روز دوشنبه در تلاش بودند تا مشاوره مستقلی در مورد به تاخیر انداختن عکس دوم واکسن Pfizer بیش از حداکثر 42 روز تعیین شده توسط آژانس داروهای اروپایی (EMA) کسب کنند.
همچنین در rt.com
انگلیس پس از تأیید AstraZeneca ، استراتژی واکسیناسیون Covid را به طور اساسی تغییر می دهد ، و اولویت دوز اول را برای همه افراد آسیب پذیر قرار می دهداین امر پس از آن صورت می گیرد که هفته گذشته دولت انگلستان اعلام کرد برخی از افراد باعث می شوند تا 12 هفته منتظر انفجارهای تقویت کننده Covid خود باشند. این همزمان با تأیید واکسن AstraZeneca توسط این کشور بود – دومین موردی که پس از Pfizer’s مجاز به استفاده از آن شده است.

اخبار مرتبط  تماشا هزاران معترض محل زندگی نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در اورشلیم را محاصره می کنند - RT World News

شرکت فناوری آلمانی BioNTech و داروساز آمریکایی Pfizer روز دوشنبه بیانیه ای را منتشر کردند و هشدار دادند که در صورت تجویز دوز دوم دیرتر از آزمایشات بالینی ، هیچ مدرکی دال بر محافظت از واکسن مشترک آنها در برابر ویروس وجود ندارد.

“ایمنی و اثربخشی واکسن در برنامه های مختلف دوز ارزیابی نشده است ، زیرا اکثر شرکت کنندگان در آزمایش دوز دوم را در پنجره مشخص شده در طرح مطالعه دریافت کردند ،” خوانده شده

“هیچ داده ای وجود ندارد که نشان دهد محافظت پس از اولین دوز پس از 21 روز ادامه دارد.”
همچنین در rt.com
وزیر اعلام کرد ، افرادی که “ایمان” به واکسن Covid هند ندارند “از نظر ذهنی دچار مشکل هستند”EMA همچنین روز دوشنبه بیانیه ای صادر كرد و گفت حداكثر حد مجاز 42 روزه برای تجویز این دوز دوم باید رعایت شود و “هر تغییری در این مورد به تغییر مجوز بازاریابی و همچنین داده های بالینی بیشتری برای پشتیبانی از چنین تغییری نیاز دارد.”

تنظیم کننده داروی اتحادیه اروپا همچنان در حال بررسی گسترده واکسن AstraZeneca ساخت انگلیس است و همچنین انتظار می رود طی چند روز آینده در مورد تصویب واکسن Moderna Covid-19 ساخت ایالات متحده تصمیم بگیرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *