دولت نروژ از مردم می خواهد که از مسافرت اجتناب کنند ، ارتباطات اجتماعی را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ویران کنند – RT World News

نخست وزیر ارنا سولبرگ روز پنجشنبه به نروژی ها گفت از مسافرت در داخل کشور خودداری کنند و در خانه بمانند زیرا دولت محدودیت های جدیدی را در میان افزایش ویروس کرونا ایجاد می کند.

مدت هاست که این کشور یکی از کمترین میزان آلودگی در اروپا را دارد ، اما اکنون شاهد آن است “یک افزایش شدید در تعداد افرادی که آزمایش مثبت دارند” سولبرگ به پارلمان گفت و افزود که اوضاع بسیار جدی است. “ما وقت نداریم منتظر بمانیم و ببینیم اقدامات انجام شده در هفته گذشته کافی هستند.”

سولبرگ هشدار داد ، در صورت لزوم برای جلوگیری از سقوط خدمات بهداشتی ، محدودیت های بیشتری وضع خواهد کرد. “ما این کار را می کنیم … برای جلوگیری از بازگشت به جایی که در ماه مارس بودیم.”

مقامات از نروژی ها خواسته اند تا هفته های آینده تا آنجا که ممکن است در خانه بمانند و تعاملات اجتماعی خود را محدود کنند. اکنون میله ها نیمه شب بسته می شوند.

طبق اعلام موسسه بهداشت عمومی نروژ ، تعداد کشته های این کشور از Covid-19 282 نفر است. این هفته گذشته 3،118 مورد ویروس کرونا را ثبت کرده است ، در حالی که هفته قبل از آن 1،718 مورد بوده است. اوج قبلی در هفته 16 تا 22 مارس با 1733 مورد گزارش شده است.

اخبار مرتبط  ایالت های آفریقای غربی قصد دارند هیئت نمایندگی را به ماللی بفرستند تا بتوانند کودتای نظامی را معکوس کنند - RT World News
همچنین در rt.com
نروژی ها به دلیل پایین آمدن قیمت به زیر صفر ، از برق استفاده کردندهفته گذشته ، دولت محدودیت در تجمع و کارگران خارجی را که پس از افزایش عفونت ویروس کرونا در نروژ وارد شدند ، تشدید کرد.

در اواخر اکتبر ، دولت اجتماعات در خانه های شخصی را به پنج مهمان محدود کرد. محدودیت ها تا اوایل دسامبر ادامه خواهد داشت ، اما ممکن است تمدید شود. در آن زمان سولبرگ گفت که این اقدامات باید به نروژی ها اجازه دهد “کریسمس را مثل همیشه جشن بگیریم.”

وزارت امور خارجه نروژ همچنین در مورد همه سفرهای بین المللی که تا اواسط ژانویه سال آینده ضروری نیست ، توصیه کرد

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *