دومین شب درگیری ها در صربستان به دلیل اینکه دولت و مخالفت یکدیگر را به خاطر اعتراض به تعطیلی Covid-19 مقصر دانستند – RT World News

هزاران نفر در بلگراد و سایر شهرهای بزرگ جمع شدند تا به اعتراض به قصد دولت صربستان برای انتصاب مجدد قفل های کوروی ویروس اعتراض کنند. سنگها و اشکانی که پرواز می کردند در حالی که شبانه با پلیس شورش درگیر شدند.

طبق گزارش ها ، پلیس بلگراد بخش عمده تظاهرکنندگان را تا نیمه شب به وقت محلی روز چهارشنبه ، پس از نزدیک به پنج ساعت ایستادگی و درگیری با جمعیتی که اکثراً مرد و زن جوانی بودند ، پراکنده کرد.

آنچه از روز سه‌شنبه آغاز شد به عنوان اعتراض به دور دوم اعلام شده سرکوبهای Covid-19 ، به سرعت به تلاش برای طوفان پارلمان و درگیری با پلیس تبدیل شد.
همچنین در rt.com
اعتراضات گسترده پایتخت صربستان پس از اعلامیه جدید قفل کردن کووید -19 (عکس ، فیلم های ویدیویی)رسانه های محلی گزارش دادند که تظاهرکنندگان از سطل های زباله و کارگران زباله برای ایجاد سد معبر و مسدود کردن خیابان و وسایل نقلیه در مرکز شهر بلگراد برای چند ساعت استفاده کردند. دولت با پلیس ضد شورش ، وسایل نقلیه زره پوش ژاندارمری و سواره سوار اسب پاسخ داد تا به عقب رانده شود و جمعیت را پراکنده کند.

نبوجاسا استفانوویچ ، وزیر کشور گفت: روز چهارشنبه 10 افسر زخمی شدند ، از جمله یکی که پس از فرونشاندن پرواز از پله ها ، هر دو پا را شکست. وی افزود که پلیس فقط هنگامی که معترضین سعی کردند از زور استفاده کنند “لینچ” آنها با استفاده از پست های حصار ، کلوپ ها ، بیل ها ، سنگ ها ، قوطی های اشک آور و حتی کوکتل های مولوتف برای حمله به مأموران.

در همین حال ، فیلم های به اشتراک گذاشته شده توسط معترضین در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که گروهی از پلیس ضد شورش با ضرب و شتم یک تظاهرکننده را که در سطح زمین قرار داشت ضرب و شتم کردند.

رئیس جمهور الكساندر ووسیچ پس از اولین شب اعتراضات ، خشونت را مقصر دانست “افراط گرایان راست” چه کسی زمان را به دست گرفت “شهروندان شایسته” با عصبانیت از محدودیت های coronavirus عقب نشینی کرد.

او همچنین انگشت متهم را به سمت اشاره کرد “انواع نفوذ خدمات امنیتی خارجی” ، بدون شرح

اتهامات مداخله در خارج از کشور ، از زمان اکتبر 2000 با حمایت ایالات متحده ، موضعی دردناک در صربستان است “انقلاب رنگی” که ائتلاف “مخالفت دموکراتیک” را به قدرت رساند. این حزب در سال 2012 قدرت را به حزب مترقی Vucic از دست داد. دموکرات ها انتخابات پارلمان ماه گذشته را تحریم کردند و ادعا کردند که این سرقت می رود.

اخبار مرتبط  ایالات متحده اگر ICC را تحت تأثیر پرونده شکایت جنایات جنگی علیه اسرائیل که توسط دولت جعلی فلسطین تشکیل شده است ، ICC را با "پیامدهای" تهدید کند - RT World News
همچنین در rt.com
اعتراضات بلگراد نه در مورد تعطیلی Covid-19 ، ربوده شده توسط تندروهای راستگرای – رئیس جمهور صربستانبرخی از رهبران مخالف در واقع سعی کردند اعتراضات روز سه شنبه را به دست بگیرند. ویدیو نشان داد که ووک جرممیچ وزیر خارجه پیشین وقتی سعی کرد به جمع جمعیت خارج از مجلس بپیوندد ، سیلی می زند.

روز چهارشنبه دموکرات ها مقصر بودند “تحریک کنندگان رژیم” برای آن واقعه و خود اعتراض کوچکی ترتیب داده اند. با این حال ، وقتی رئیس جمهور پیشین بوریس تادیچ سعی در پیوستن به جمع اصلی داشت ، او مورد جنجال ، توهین و تعقیب قرار گرفت.

رسانه های محلی عکس معترضین را نشان می دادند که دارای صلیب بودند و از همه نوع پرچم های صربستان ، از جمله نامی که به کوزوو اختصاص داده شده بود ، استان جدا شده ای که از جنگ 1999 1999 توسط ناتو و آلبانی های قومی اداره می شد ، نشان دادند. قرار است ویوسیچ در اواخر این هفته با رهبران فرانسوی و آلمان دیدار کند تا مذاکرات با رهبری قومی آلبانی را ترتیب دهد و بسیاری از معترضین وی را متهم به “خیانت” بخاطر اینکه قصد دارند جدایی خود را تشخیص دهند.

برخی از علائم دست ساز توسط معترضین نشان داده شده است “مشت اتو” که در سال 2000 بدنام شد ، اما همچنین گفت “این برای شما است ، پدر” – به نقل از مرد جوانی که روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که پدرش در اثر کاوید 19 فوت کرده است زیرا در آنجا هواکش کافی وجود ندارد.

ووسیچ این ادعا را مورد اعتراض قرار داده است ، اما تأکید کرده است که ممکن است یک توقیف جدید ضروری باشد زیرا تعداد موارد جدید و مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس زیاد شده است و بیمارستان ها به ظرفیت کامل خود رسیده اند.

علاوه بر بلگراد ، همچنین گزارش هایی از اعتراضات در نیس و نووی ساد نیز وجود داشت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *