دو نفره ضد مسلمان لهستانی پس از نوشتن مانیفست شبیه Breivik علیه اسلام ، نقشه “BOMB MOSQUE” و “POISON” را برای مردم طراحی کردند – RT World News

دادستان های دولتی در لهستان دو مرد را به توطئه برای حمله به یک مسجد با مواد منفجره متهم کردند. مظنونان همچنین به برنامه ریزی مسمومیت متهم شده اند ، در حالی که یکی اعلامیه ای را درباره ضرورت “نابودی گروه های مذهبی” نوشت.

این دو نفر در نوامبر 2019 ، یک روز قبل از راهپیمایی بزرگ ملی گرایان در ورشو دستگیر شدند. پلیس اسلحه ، مواد مخدر ، مواد منفجره و مواد شیمیایی را توقیف کرد و تحقیقات در این زمینه آغاز شد. در زمان دستگیری ، این افراد قبلاً به اتهام دست داشتن در یک نقشه 2012 توسط یک دانشگاهی لهستانی – لقب گرفته بودند – تحت تحقیق بودند “Breivik لهستان” پس از اندرس Behring Breivik ، تروریست راست افراطی نروژی – برای منفجر کردن ساختمان های پارلمان.

دادستان های ایالت روز دوشنبه این افراد را به تهیه مواد منفجره ای که به گفته آنها متهم شده است متهم كردند “زندگی و سلامتی بسیاری از مردم را تهدید کرد.” سخنگوی دولت به اونت گفت که این افراد هدف قرار گرفتند “یک شی مذهبی خاص جامعه اسلامی” اعتقاد بر این است که یک مسجد است.
همچنین در rt.com
اعضای مظنون گروه تروریستی “با الهام از داعش” در لهستان به دلیل نقشه حمله دستگیر شدندسخنگو افزود كه توطئه كنندگان همچنين برنامه ريزي كردند “انتشار مواد سمی به افراد خاص” در یک کمپین با هدف جلوگیری از “اسلامی سازی” لهستان مرد سوم نیز به داشتن پیش ماده شیمیایی مواد منفجره متهم شده است.

اخبار مرتبط  پدافند هوایی سوریه به "تجاوز اسرائیل" پاسخ می دهد ، انفجارهایی که در حومه حما شنیده می شود - رسانه های دولتی - اخبار جهانی RT

مانند Breivik در نروژ و تیرانداز مسجد Brenton Tarrant در نیوزیلند ، یکی از مهاجمان احتمالی اعلامیه ای تهیه کرد که به گفته دادستان ها “نفرت را بر اساس اختلافات قومی و مذهبی تحریک کرد.”

این دو توطئه گر بمب در صورت محکومیت به 10 سال زندان محکوم می شوند ، در حالی که مرد سوم به دلیل داشتن مواد شیمیایی غیرقانونی دو سال در پشت میله های زندان است.
همچنین در rt.com
در میان موج حوادث “نژادپرستانه” به مرکز فرهنگی مسلمانان در ورشو حمله شدلهستان کشوری کاملاً کاتولیک است ، جایی که مسلمانان حدود 0.1 درصد از جمعیت آن را تشکیل می دهند. دو مسجد ورشو در سال های اخیر مورد هجوم وندال ها قرار گرفته اند ، در سال 2017 پنجره ها در یک مسجد و مرکز فرهنگی شکسته شده اند.

نظرسنجی Pew Research در سال گذشته نشان داد که دو سوم لهستانی ها دیدگاه نامطلوبی نسبت به مسلمانان در کشور خود دارند و حزب حاکم قانون و عدالت کشور از پذیرش تعداد قابل توجهی از مهاجران مسلمان خودداری کرده است ، ماریوش بلشکاک وزیر وقت وقت موقعیت حزب او در سال 2017 نسبت به “چارلز چکش که حمله مسلمانان به اروپا را در قرن 8 متوقف کرد.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *