دو کشته و پنج مجروح در انفجار کابل در حالی که دولت در مسیر صلح با طالبان حرکت می کند – RT World News

به گفته رسانه های محلی به نقل از مقامات ، انفجار در کابل باعث کشته شدن دو نفر و زخمی شدن چندین نفر دیگر شد. این خشونت در جریان روند صلح سنگین با طالبان ادامه دارد.

به گزارش طلوع نیوز ، در این انفجار دو غیرنظامی و پنج پلیس کشته شدند. سخنگوی پلیس کابل به این رسانه گفت: پس از تلاش پرسنل امنیتی برای پخش آن ، یک مین منفجر شده است. عکسی که گفته می شود در صحنه گرفته شده است ، نشان می دهد که رهگذرانی که در اطراف یک آتش سوزی بزرگ در یک خیابان شلوغ جمع شده اند ، با یک قطعه دود تاریک از درون آتش بلند می شوند.

هنوز مشخص نیست کسی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است یا خیر. این انفجار در حالی رخ می دهد که دولت کابل همچنان به دنبال توافق صلح با طالبان است. روز جمعه ، هزاران بزرگان ، رهبران جامعه ، و سیاستمداران برای بحث در مورد توقف خشونت با این گروه شبه نظامی جمع شدند. رئیس جمهور افغانستان اعلام كرد كه 400 زندانی طالبان آزاد می شوند و به آخرین دسته حدود 5،000 زندانی طالبان تبدیل می شوند. آزادی آنها به عنوان بخشی از پیمان فوریه بین ایالات متحده و طالبان توافق شد. این شرط برای مذاکرات بین شبه نظامیان و دولت تحت حمایت آمریکا تعیین شده بود.

اخبار مرتبط  دانشمندان چینی هشدار می دهند که جهش های Covid-19 دست کم گرفته می شود ، زیرا آنها با کشف ویروس های جدید ویروس DEADLIER - RT World News

ایالات متحده قبلاً اقدام به خروج مرحله ای از این كشور كرده است. وزیر دفاع ، مارك اسپر روز شنبه در مصاحبه ای اظهار داشت كه مذاكرات صلح انجام شده است “جاده بادی” اما پیشرفت می کردند

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *