دیوید گرابر ، انسان شناس ، مردی که پشت شعار “ما 99٪ هستیم” ، در 59 سالگی مرده است – RT World News

نیکا دوبرووسکی ، همسر ، هنرمند و نویسنده وی ، فاش کرد که این نویسنده 59 ساله در یک بیمارستان در ونیز درگذشت. گفته می شود که گرابر ، منتقد جدی سرمایه داری نئولیبرال ، شعار معروف اشغال وال استریت را ابداع کرده است.

مرگ وی روز پنجشنبه در توییتی از دوبرووسکی اعلام شد که وی اظهار داشت چهارشنبه در بیمارستان درگذشت. طبق بیانیه ناشر وی ، خانه تصادفی پنگوئن ، علت مرگ وی ناشناخته مانده است.

گرابر ، استاد مردم شناسی در دانشکده اقتصاد لندن ، به خاطر کتابهای خود در انتقاد و تجزیه ساختار سرمایه داری ، از جمله “بدهی: 5000 سال اول” ، “گاوها *** مشاغل: یک تئوری” و “مدینه فاضله قوانین” مشهور بود. مجموعه های متعددی از مقاله های وی در زمینه های اقتصادی ، بدهی ، امپراتوری و ژئوپلیتیک ، و همچنین خلاقیت و بیگانگی نیز منتشر شده است.
همچنین در rt.com
شورش ها در دوران Covid-19 “زبان غیرقابل شنیدن” است ، که توسط نخبگان سفید لخت شد“گاوها *** جابز” استدلال کرد که گستره وسیعی از اقتصاد مدرن شامل فشار بی معنی کاغذ است و در صورت ناپدید شدن از روی زمین ، برای اکثر مردم از دست نخواهد رفت. با توسعه بیشتر این ایده ، “مدینه فاضله قوانین” ویژگی های بوروکراسی مدرن را مورد بررسی قرار داد و نشان داد یکی از دلایلی که تمدن قرن بیست و یکم به اوج بزرگی که دهه ها پیش پیش بینی شده نرسیده است این است که نوآوری در فن آوری عمداً خفه شده است – یا حداقل تغییر مسیر داده می شود – به طوری که ساختارهای قدرت موجود را تهدید نمی کند.

گرابر ، یک فعال از دهه 1990 ، یکی از چهره های اصلی جنبش اشغال وال استریت بود و به دلیل ایجاد این عبارت شاخص “”ما 99 درصد هستیم، “که فریاد تجمع آن شد. با این حال سالها پیش در مورد این شعار سedال شد ، اما وی اصرار كرد كه او صرفاً به این جنبش پیشنهاد می كند كه خود را “99 درصد“در حالی که دیگران”ما هستیم”قسمت.

اخبار مرتبط  پیش بینی آژانس هواپیمایی هواپیمایی سازمان ملل متحد 1.5 میلیارد بیلیون مسافر هوایی در سال 2020 در اثر بحران Covid-19 - RT World News

نویسنده اخیراً کتابی با عنوان “طلوع همه چیز: تاریخ جدیدی از بشریت” را با دیوید ونگرو به پایان رسانده است که قرار است سال آینده منتشر شود. گرابر چند روز قبل از مرگ خود فاش كرد كه احساسکمی زیر آب و هوا“اما ادعا کرد که او در حال اصلاح است.

سردبیر وی در Penguin Random House از Graeber به عنوان “یک رادیکال واقعی ، در هر کاری پیشگام است“در بیانیه ای که پس از اعلام مرگ وی منتشر شد ، میراث وی را”عظیم، “و طغیان حمایت در رسانه های اجتماعی از طرف افرادی که ادعا می کنند تحت تأثیر کار استاد فقید قرار دارند ، به دنبال داشت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *