دیپلمات ارشد چینی می گوید ایالات متحده “عامل اصلی” نظامی شدن دریای چین جنوبی است – RT World News

یک دیپلمات ارشد چینی گفت: واشنگتن مستقیماً در اختلافات دریایی و سرزمینی در منطقه آشفته دریای چین جنوبی مداخله می کند و به عنوان اصلی ترین عامل نظامی سازی در آنجا برای برنامه خود شناخته می شود.

وانگ یی ، مشاور امور خارجه ، روز چهارشنبه در جریان یک کنفرانس ویدیویی با وزرای خارجه در اجلاس آسه آن ، ایالات متحده را متهم کرد که به خاطر منافع سیاسی خود تنش ها را در منطقه دامن می زند.

“صلح و ثبات بزرگترین علاقه استراتژیک چین در دریای چین جنوبی است. این همچنین آرمان مشترک استراتژیک چین و کشورهای آسه آن است “او گفت دیپلمات

چین امیدوار است که کشورهای خارج از منطقه ، از جمله ایالات متحده ، به جای ایجاد تنش و کسب سود از آن ، کاملاً به خواسته ها و انتظارات کشورهای منطقه احترام بگذارند.

دریای چین جنوبی که از نظر منابع غنی است ، موضوع ادعاهای سرزمینی و دریایی چندین کشور از جمله چین ، فیلیپین ، ویتنام ، اندونزی ، مالزی و برونئی است. جدا از منابع طبیعی ، این منطقه همچنین یک آبراه مهم است که سالانه تریلیون دلار تجارت از آن می گذرد.
همچنین در rt.com
صلح نه با گسترش ارتش چین ، بلکه با کاهش و شکنندگی ایالات متحده که اقدامات خود را به عنوان یک تهدید موجود می بیند ، به خطر می افتداخبار مرتبط  انگلیس می گوید گذرنامه های BNO برای هنگ كونگرس پس از تهدید چین به رسمیت شناختن آنها در ردیف شهروندی ، "قانونی" است - RT World News

ایالات متحده در سالهای اخیر به طور فزاینده ای در دریای جنوب چین فعال بوده و به طور منظم گشت های نظامی موسوم به “آزادی ناوبری” و همچنین مأموریت های نظارت هوایی را به منطقه می فرستد. این عملیات ها منجر به حوادث مختلف دریایی بین نظامیان ایالات متحده و چین شده است.

واشنگتن ، اما مسئولیت تنش در منطقه را منحصراً به گردن پکن می اندازد ، در عین حال ادعاهای ارضی خود را رد می کند. رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ ، اواخر ماه اوت در گفتگو با اتاق فکر سرمایه گذاران تولید کننده سلاح و تحت حمایت ناتو شورای آتلانتیک ، به چین گفت “بسیار قاطع ، بسیار تهاجمی” ملت

“ایالات متحده همیشه حق خود را برای داشتن آزادی ناوبری و آزادی هواپیمایی برای خود محفوظ می دارد” اوبراین در آن زمان گفت. “من مطمئناً هرگونه ادعای چینی ها مبنی بر اینکه پروازها بر فراز دریای چین جنوبی … نوعی نقض یک قاعده یا قانون است را رد می کنم.”
همچنین در rt.com
کاخ سفید از حضور نظامی در دریای چین جنوبی دفاع می کند و پکن “متجاوز” را به تخمین بیش از حد مرزهای خود متهم می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *