رئیس آزمایشگاه ووهان DENIES ادعا می کند ویروس از آنجا نشت کرده است ، می گوید: “ما حتی نمی دانستیم که وجود داشته باشد” – RT World News

رئیس انستیتوی ویروس شناسی ووهان ، نظریه تکامل یافته ویروس ووهان ایالات متحده را تکذیب کرد و گفت کووید -19 نمی تواند نشت مصنوعی داشته باشد. او گفت آزمایشگاه وی تا اواخر سال 2019 اولین نمونه ویروس را ندارد.

مدیر موسسه ویروس شناسی ووهان (WIV) وانگ یانی این تئوری را توصیف کرد – که کووید 19 موجودی از آزمایشگاه وی بود – “ساخت خالص” وی توضیح داد كه این مؤسسه هنگام یادگیری در مورد بیماری تازه کشف شده ، به طور موقت از نیروهای امنیتی خارج شده است.

“انستیتوی ما برای اولین بار در تاریخ 30 دسامبر سال گذشته نمونه بالینی ذات الریه پنومونی ناشناخته را دریافت کرد.” او در مصاحبه ای با رسانه خبری CGTN چین یادآوری کرد. اندکی پس از این ، پکن به سازمان بهداشت جهانی هشدار داد تا این ویروس ، درست همانطور که گزارش های رسانه ای شروع به انتشار اولین ساکنان ووهان را که از تب و نارسایی ریه در بیمارستان بستری بودند ، شروع کردند.

قبل از آن ، وانگ اصرار داشت ، این مؤسسه هیچ گونه آگاهی از Covid-19 نداشت ، و یا با آن روبرو نشده ، تحقیق کرده یا آن را ذخیره کرده است. “در واقع ، مانند هر کس دیگر ، ما حتی نمی دانستیم که ویروس وجود داشته باشد ،” او اظهار داشت

چطور ممکن بود وقتی از این آزمایشگاه بیرون بیایند؟

اظهارات وی ظاهراً به تئوری “مبدا آزمایشگاه ووهان” هدایت شده و تهاجمی از سوی دولت ترامپ تحت فشار قرار گرفته است. برخی از اعضای آن ، مانند وزیر امور خارجه مایك پومپئو ، از استناد به آن دریغ نمی كنند “شواهد عظیم” که همانطور که وی اظهار داشت ، ثابت کرد که ویروس ساخته شده توسط انسان است و احتمالاً از آزمایشگاه چینی سرچشمه گرفته است.

وانگ تأیید کرد که این مؤسسه روی سه سویه زنده از خفاش خفاش کار کرده است ، اما ژنوم آنها متفاوت از Covid-19 – یا SARS-CoV-2 بود ، همانطور که در جامعه علمی شناخته شده بود.

اخبار مرتبط  لوكاشنكو از مردم خواست كه در خانه بمانند ، اعتراضات در مورد مداخلات خارجي را مقصر است - RT World News

این سویه شباهت 96 درصدی با ویروس SARS معمولی دارد ، در حالی که “بیشترین شباهت آنها به SARS-CoV-2 فقط به 79.8 درصد می رسد.” وانگ توضیح داد ، اما طبق معیارهای مطالعات ویروس شناسی ، حتی ریزترین شکاف درصد تفاوت زیادی را ایجاد می کند.

“در دنیای طبیعی ، مدت طولانی طول می کشد تا ویروس به طور طبیعی تکامل یابد و جهش یابد تا به SARS-CoV-2 تبدیل شود.” ویروس شناس فاش کرد او “اجماع فعلی جامعه دانشگاهی بین المللی” را که Covid-19 از حیوانات وحشی سرچشمه گرفته است ، استعفا داد. اکنون محققان وظیفه دارند عمیق تر از ریشه های آن حفر کنند “بر اساس داده های علمی و حقایق”

چین به طور مداوم نظریه ایالات متحده را رد کرده است “اتهامات بی اساس” ، در حالی که WHO نتیجه گرفته است که تمام شواهد موجود نشان می دهد که این ماده در آزمایشگاه سرچشمه نگرفته است. این ارزیابی عموماً با دیدگاه نزدیکترین متحدین واشنگتن – چه رسد به جامعه اطلاعاتی ایالات متحده – که قبلاً احتمال وجود Covid-19 را یک بیماری دست ساز بشر را رد کرده است ، همزمان می شود.

پکن ، از طرف خود ، آمادگی خود را برای همکاری در شناسایی ریشه های کووید 19 اعلام کرده است ، مشروط بر این که چنین تحقیقاتی بین المللی صورت گیرد. “حرفه ای” وانگ یی ، وزیر امور خارجه و وزیر امور خارجه چین ، روز یکشنبه گفت: و بدون داشتن یک بازی سرزنش سیاسی.
همچنین در rt.com
دادخواستهای مربوط به چین صرفاً “رویاپردازی” است ، اما پکن “باز” ​​برای کاوش بی طرف Covid-19 است – وزیر امور خارجه چینمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *