رئیس اتحادیه عرب موافقت اسرائیل برای بیش از 2000 واحد جدید اسکان در کرانه باختری اشغالی را اعلام می کند – اخبار جهانی RT

احمد ابول غیت دبیرکل اتحادیه عرب اقدام اسرائیل برای تأیید ساخت حدود 2000 واحد مسکونی جدید در شهرک های کرانه باختری اشغالی را محکوم کرد.

در اظهارات روز پنجشنبه ، ابول غیت خاطرنشان کرد که از سرگیری فعالیت شهرک سازی غیرقانونی علیرغم ادعاهای دولت اسرائیل مبنی بر اینکه به دنبال صلح در منطقه است ، اتفاق می افتد. وی گفت که این مصوبات همچنان مانعی جدی برای اجرای راه حل دو کشور برای درگیری بین اسرائیل و فلسطینی ها است.

“[The] اصرار دولت نتانیاهو برای پیشبرد فعالیت های شهرک سازی برای جلب رضایت جناح راست افراطی نشان دهنده رد این راه حل و حتی تعهد آن برای از بین بردن شانس دستیابی به آن در آینده است. “ غیت گفت.
همچنین در rt.com
خانه های شهرک نشینان کرانه باختری برای اولین بار پس از معاملات صلح امارات و بحرین توسط اسرائیل تأیید شده استیک نهاد وزارت دفاع اسرائیل روز چهارشنبه تصویب نهایی خود را برای 2،166 خانه جدید در کرانه باختری تأیید کرد. با این حال ، ناظر مسکن مستقر در تل آویو Peace Now گفت که بیش از 2000 خانه اضافی می تواند در روز پنجشنبه تصویب شود و تعداد کل واحدهای جدید مصوب در سال 2020 را به بیش از 12000 واحد برساند.

اخبار مرتبط  بخش هایی از پایتخت لبنان پس از انفجار ، ویران شده اند و ده ها کشته و ساختمان را ویران کرده اند (VIDEOS) - RT World News

“این مصوبات باعث می شود که سال 2020 از نظر واحدهای موجود در برنامه های تسویه حساب از زمان شروع ضبط Peace Now در سال 2012 ، بالاترین سال ثبت شده باشد.” گروه گفت.

آخرین مصوبات برای اسکان جدید یهودیان در کرانه باختری کمتر از یک ماه پس از موافقت اسرائیل صورت می گیرد “تعلیق” الحاق بخشهایی از سرزمینهای مورد مناقشه ، كه توسط دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا به عنوان بخشی از برنامه صلح خاورمیانه ، در ازای عادی سازی روابط با امارات و بحرین پیش بینی شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *