رئیس جمهور آذربایجان ، علی اف ، روزنامه نگار BBC را با تربیت آسانژ بر روی “آزادی رسانه” میخکوب می کند – RT World News

خبرنگار اخبار بی بی سی ، اورلا گوئرین ، بیشتر از آنچه معامله کرد ، هنگامی که سingال از رئیس جمهور علی اف در مورد عدم وجود آزادی رسانه ای در کشورش به پایان رسید ، باعث شد او در مورد زندان جولیان آسانژ کباب کند.

مصاحبه روز دوشنبه Guerin با علی اف هنگامی که روزنامه نگار ادعا کرد مردم آذربایجان به رسانه های غیرقانونی مجاز ندارند و نمی توانند از حقوق بشر به طور کامل برخوردار شوند ، یک چرخش غیرمنتظره انجام داد ، به عنوان مدرک ، وی ذکر کرد “بسیاری از منابع مستقل ،” اما آنها را نام نبرد.

این اظهارات با انتقاد خشمگینانه رئیس جمهور روبرو شد ، وی گفت كه انگلیس چنین كرده است “هیچ حق اخلاقی” به “سخنرانی” سایر ملتها در مسئله آزادی و حقوق بشر ، به ویژه با توجه به رفتار با جولیان آسانژ ، که از دست عدالت انگلیس رنج برده است.

“بیایید در مورد آسانژ صحبت کنیم. چند سال [had] او در سفارت اکوادور گذرانده است؟ و برای چه؟ و حالا او کجاست؟ برای فعالیت روزنامه نگاری ، شما این شخص را گروگان نگه داشتید ، در واقع او را از نظر اخلاقی و جسمی کشتید. تو این کار را کردی ، نه ما “ علی اف گفت.

آسانژ هفت سال را در سفارت لندن گذراند تا اینکه پناهندگی ای که اکوادور در سال 2012 به وی اعطا کرد پس گرفته شد. وی سپس دستگیر و به زندان حداکثر امنیت بلمارش پایتخت انگلیس منتقل شد تا دادگاه استرداد وی در ایالات متحده محاکمه شود.

اخبار مرتبط  ایران هشدار می دهد که عواقب مربوط به هر "عنصر خارجی" که درگیر در یک حادثه اسرارآمیز هسته ای نطنز است - RT World News

بنیانگذار ویکیلیکس توسط ایالات متحده به جرایم مختلف رایانه ای متهم است ، از جمله کمک به سرباز سابق ارتش آمریکا در افشای اسناد نظامی طبقه بندی شده در سال 2010 ، چلسی منینگ را افشاگر کرد.

آسانژ قبلاً در سوئد نیز با اتهامات تجاوز جنسی روبرو شده بود ، اما از آن زمان این موارد لغو شده اند. او آنها را بهانه ای می دید که بتواند وی را تحت تعقیب سیاسی قرار دهد و اهرمی برای استرداد وی.
همچنین در rt.com
شریک افشاگر گفت که دوست زندانی جولیان آسانژ برای جلوگیری از اخراج خودکشی می کندطرفداران وی پرونده علیه او را تهدیدی بزرگ برای آزادی رسانه توصیف می کنند و هشدار می دهند که از زمان دستگیری در سال 2019 ، سلامت جسمی و روحی وی به طور جدی وخیم شده است.

علی اف همچنین از رویکرد فوق العاده قاطعانه رسانه های غربی در مصاحبه ها ، مخصوصاً وقتی صحبت از سوابق حقوق بشری ظاهراً بی نقص سایر ملل می شود ، از گرین سال می کرد.

“این یک سوال نیست – این است [an] اتهام شما مثل یک دادستان صحبت می کنید چرا؟ اگر شما بسیار دموکراتیک و بسیار عینی هستید ، پس چرا [do] شما آسانژ را در زندان نگه دارید؟ “ او گفت ، و اضافه كرد كه غرب نياز داشت “نگاه کن [in] آینه” قبل از “آمدن و سخنرانی” دیگران.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *