رئیس جمهور بلاروس ادعا کرد که وی عمداً به Covid-19 آلوده شده است – RT World News

چند روز پس از اعلام تردید مبنی بر اینکه وی بدون ترک پست خود با Covid-19 در حال جنگ است ، الكساندر لوكاشنكو رئیس جمهور بلاروس به روزنامه نگار اوکراینی گفت كه كسی عمداً وی را به این ویروس آلوده كرده است.

این ادعای خارق العاده در مصاحبه 2.5 ساعته ظاهر شد که لوکاشنکو به روزنامه نگار محبوب اوکراین دیمیتری گوردون داد.

ما به سمت خم می شویم [the version] که کسی تاجی را روی من کاشته است. اکنون می بینم که چه اتفاقی افتاده است.

لوكاشنكو افزود كه وی فعلاً پیشنهادات خود را علناً اعلام نمی كند.

رئیس جمهور همچنین فاش کرد که وی از توجه پزشکان به دنبال معالجه هنگام کشف علائم تاج ویروس در اسکن وی ، چشم پوشی کرد و در عوض با برنامه خود تحت فشار قرار داد. لوكاشنكو ادعا كرد كه پزشكان او را به طور كامل به پاها برگرداندند “چهار روز.”

لوكاشنكو قبلاً به رسانه ها گفته بود كه او يك مورد بدون علامت Covid-19 بود و با موفقيت از آن بهبود يافت. او ادعا کرد که با ویروس مقابله کرده است “در حال حرکت”
همچنین در rt.com
کرملین پس از بازداشت بیش از 250 معترض در مینسک ، گفت ناآرامی های بلاروس “یک امر داخلی” است و روسیه دخالتی نخواهد کرددر همان مصاحبه ، رئیس جمهور به طرز چشمگیری گفت آنها ممکن است مرا مرده ، اما من هرگز فرار نخواهم کرد [from Belarus]”

در حال حاضر لوكاشنكو در تلاش است تا برای ششمین دوره خود به عنوان رئیس جمهور در میان آشفتگی های داخلی مجدداً انتخاب شود. دو تن از چهره های مخالف که می خواستند علیه او فرار کنند ، در حال حاضر زندانی هستند و یک نفر دیگر نیز از این کشور فرار کرده و ادعا می کند از آزادی خود می ترسید. بلاروس همچنین آنچه را که بسیاری از ناظران بزرگترین اعتراض ضد دولت در یک دهه پیش از رای گیری می نامند ، دیده می شود که قرار است یکشنبه برگزار شود.

اخبار مرتبط  انگلیس ، فرانسه و آلمان نسبت به تحریم های بیشتر ایالات متحده علیه ایران هشدار می دهند ، اما می خواهند تحریم تسلیحاتی باقی بماند - RT World News
همچنین در rt.com
هزاران نفر در حمایت از حریف لوکاشنکو پیش از انتخابات ریاست جمهوری ، در مینسکو حضور پیدا کردندرئیس جمهور دیرینه بارها و بارها ادعا کرده است که مخالفانش طرحی را برای براندازی وی با زور با پشتوانه یک قدرت خارجی در دست اقدام خود قرار داده اند. این روایت اخیراً با دستگیری افرادی که مقامات بلاروس ادعا می کردند تقویت شده است “مزدوران روسی” وظیفه بی ثبات کردن ملت پیش از نظرسنجی ملی. این بازداشت یکی از چندین نقطه دردناک در روابط مسکو و مینسک در حال حاضر است.

خواندن بیشتر: تعداد اتباع آمریكا “قبل از انتخابات” در بلاروس بازداشت شدند – رئیس جمهور لوكاشنكو

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *