رئیس جمهور رسوایی پرو ، مارتین ویزکارا ، از رای استیضاح جان سالم به در برد – RT World News

رئیس جمهور پرو ، مارتین ویزکارا ، پس از رسیدگی به استیضاح که توسط مخالفان این کشور آغاز شد ، نتوانست از پشتیبانی سیاسی جلوگیری کند.

یک بحث طولانی 10 ساعته در روز جمعه تنها با رأی 32 قانونگذار برای برکناری ویزارکارا از سمت خود به پایان رسید ، در حالی که 78 رای مخالف دادند. پانزده قانونگذار رای ممتنع دادند. نتایج به طور قابل توجهی کمتر از اکثریت دو سوم – 87 رای – بود که برای برکناری رئیس جمهور لازم بود.

کنگره این کشور هفته گذشته با اتهام ویزارکارا ، استیضاح را آغاز کرد “ناتوانی اخلاقی” به دلیل ادعای رابطه اش با خواننده ای که قراردادهای مشکوک دولتی دریافت کرده بود. ریچارد سیسنروس ، هنرمند معروف به ‘ریچارد سوینگ’ ، نزدیک به 50،000 دلار در قراردادهای مشکوک که توسط وزارت فرهنگ پرداخت شده بود ، جایزه گرفت. ضبط های صوتی فاش شده ادعا می کند که چگونه ویزکارا و دستیارانش در مورد چند بار بازدید سیسنروس از رئیس جمهور بحث کردند ، زیرا آنها سعی کردند استراتژی دفاعی را برای عقب راندن رسوایی تدوین کنند.

اخبار مرتبط  لابی طرفدار اسرائیل پس از ممنوعیت توئیتر 130 مورد ادعای "حساب ایرانی" توسط AIPAC در انتخابات ایالات متحده آزاد می شود - RT World News
همچنین در rt.com
پس از اقدام پلیس برای اجرای ممنوعیت حزب Covid-19 ، 13 نفر در کلوپ شبانه پرو جان خود را از دست دادندویزارکارا به دلیل اغتشاشات سیاسی ناشی از این نوارها عذرخواهی کرد ، اما اصرار دارد که او هرگز در کار غیرقانونی دست نداشته است.

اگرچه مخالفان قانونگذار را كنترل می كنند ، اما این نگرانی وجود داشت كه استیضاح باعث ایجاد سطح غیر قابل قبولی از بی ثباتی در كشور آند ، كه هنوز در تلاش برای مهار ویروس كرونا است ، شود.

“لحظه ای نیست که بخواهیم استیضاح کنیم که حتی مشکلات بیشتری را به فاجعه ای که ما زندگی می کنیم اضافه کند ،” قانونگذار فرانسیسکو ساگاستی گفت.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *