رئیس جمهور سابق جنجالی رئیس جمهور سابق گرجستان مسئولیت نهاد اصلاحات در اوکراین را به عهده می گیرد – RT World News

پس از هفته ها شایعات و گمانه زنی ها ، میخائیل ساكاشویلی ، رئیس جمهور پیشین گرجستان كه به جرم اختلاس در خانه تحت تعقیب است ، به عنوان رئیس شورای اجرایی اوکراین در مورد اصلاحات منصوب شد.

رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر زلنسکی روز پنجشنبه با تأیید نقش سیاسی جدید ساکاشویلی ، فرمانی را امضا کرد.

Zelensky گفت که او “صمیمانه تبریک می گویم” 52 ساله در این باره “چالش جدید،” وی افزود که وی به ساكاشویلی اعتماد دارد كه بتواند “ایجاد انگیزه” به بدن و کمک به او در انجام “اجرای تغییرات مهم در زندگی کشور”

با توجه به نشت رسانه ها ، در ابتدا اسكاویلی به عنوان سمت معاون نخست وزیر در نظر گرفته شده بود ، اما هیچ وحدتی در نامزدی وی حتی در میان اعضای حزب خود Zelensky وجود نداشت.

شورای ملی اصلاحات ، که او اکنون مسئولیت آن را برعهده گرفته است ، یک نهاد مشاوره ریاست جمهوری است – و به آن احتیاج دارد “انگیزه ،” به عنوان آخرین جلسه بیش از دو سال پیش.
همچنین در rt.com
زندگی در اوکراین بدتر از دوران اتحاد جماهیر شوروی ، ممکن است این کشور به پنج کشور تقسیم شود – رهبر سابق جنجالی سابق جورجیا ، ساکاشویلیساكاشویلی سالها اعلام كرده بود كه اوکراین به شدت نیاز به تغییرات دارد و در مصاحبه ای در اوایل سال جاری استدلال می كرد كه كیفیت زندگی در این كشور بوده است. “خیلی بدتر” از زمان اتحاد جماهیر شوروی و هشدار دادن مبنی بر اینکه اگر کاری انجام نشده باشد ، ممکن است به پنج کشور مجزا تقسیم شود.

هواداران وی او را بخاطر اصلاحاتی که در دوران ریاست جمهوری 2004 – 2013 در گرجستان انجام داد ، تحسین می کنند و اصرار دارند که وی می تواند فساد را در آنجا ریشه کن کند. با این حال ، این ادعا تحت اتهامات جنایی اختلاس در مقیاس بزرگ قرار گرفته است ، و همین امر او را مجبور به فرار از جورجیا به محض پایان دوره ریاست جمهوری خود کرد. ساكاشویلی همچنین مسئول این است كه سربازان گرجستانی را برای حمله به جمهوری جدا كننده از اوستیای شمالی در اوت 2008 – كه منجر به درگیری نظامی با روسیه شد ، پس از حمله صلحجویانش كه در آنجا مستقر شده اند ، برانگیخت.

اخبار مرتبط  به گزارش اقتصادنیوز ، اقتصاد آلمان ممکن است حداقل برای هشت سال نیاز داشته باشد تا بتواند از رکود کووید -19 رهایی یابد

ثروت سیاستمدار تحصیل کرده در ایالات متحده در سال 2015 به نوبه خود غیرقابل پیش بینی بود ، هنگامی که پترو پوروشنکو رئیس جمهور اوکراین به وی تابعیت اعطا کرد و وی را به عنوان فرماندار منطقه ساحلی دریای سیاه اودسا منصوب کرد.
همچنین در rt.com
حدس بزن کی برگشته؟ اوکراین تابعیت خود را به رئیس جمهور سابق گرجستان ، ساکاشویلی برگردانداین اقدام به زودی به یک فاجعه روابط عمومی برای پوروسنکو تبدیل شد ، زیرا اوباش سعودی و غیرقابل پیش بینی با تلاش برای جلب همدردی مردم شروع به ضرب و شتم مقامات اوکراین کرد. وی در سال 2016 از این کار اخراج شد ، از گذرنامه خود محروم شد و از اوکراین اخراج شد.

زلنسکی که به راحتی در انتخابات ریاست جمهوری در آوریل 2019 در پلاتفرم اصلاحات اساسی و ریشه کن کردن فساد ، پوروشنکو را شکست داد ، در ماه مه گذشته تابعیت ساکاشویلی را ترمیم کرد “اصلاح طلب” روز بعد به اوکراین بازگشت.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *