رئیس جمهور سابق کوره اکوادور به دلیل رد دادگاه تجدیدنظر وی به 8 سال زندان محکوم شد – RT World News

دادگستری ملی اکوادور درخواست تجدیدنظر رئیس جمهور سابق رافائل کوررا را در پرونده “رشوه خواری تشدید شده” رد کرد و حکم هشت ساله ای را که کوره آن را با انگیزه سیاسی خوانده است ، تأیید می کند.

کوره و 17 مقام دیگر اکوادور در ماه آوریل به اتهام پذیرش رشوه و هزینه آنها برای فعالیت های سیاسی ، در غیابی متهم و محکوم شدند. تجدید نظر رئیس جمهور سابق روز دوشنبه رد شد و وی به هشت سال زندان محكوم شد.
همچنین در rt.com
“پرونده کامل توطئه جنایی است”: Correa اکوادور “تقلب” در پشت پرونده فساد علیه وی را به RT نشان دادبا واکنش به حکم در توئیتر ، کوره چنین تصمیمی را اعلام کرد “انتظارش میرفت” در حالی که تمام پرونده علیه او را علامت گذاری کرد “مسخره – مضحک.” اونم همینطور محکوم تصمیم دادگاه به عنوان “یکی از تاریک ترین صفحات” در تاریخ اکوادور

رئیس جمهور پیشین بارها ادعا کرده است که اتهامات بر اساس این پرونده بوده است “جعلی” شواهد و بخشی از مبارزات سیاسی است که توسط مخالفان وی برای جلوگیری از حضور دوباره وی در دفتر ریاست جمهوری آغاز شد. انتظار می رود اکوادور انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان را در سال آینده برگزار کند. حکم Correa وی را از مشاغل عمومی برای 25 سال منصوب می کند.

اخبار مرتبط  مسکو تعهد "پاسخ کافی" به اخراج دیپلمات ها از جمهوری چک به دلیل "طرح سم" - RT World News

شورای ملی انتخابات اکوادور همچنین با استناد به برخی از احزاب سیاسی چندین روز را به حالت تعلیق درآورد “بی نظمی ها” در روند ثبت نام آنها در میان آنها حزب نیروی تعهد اجتماعی (FCS) بود که از Correa حمایت می کرد. به هر چهار حزب ده روز فرصت داده شد كه از خود دفاع كنند ، در روندی كه می تواند از دست دادن حق شركت در انتخابات سال آینده را نشان دهد.
همچنین در rt.com
Correa اکوادور آخرین نمونه از راستگرایان آمریکای لاتین با استفاده از دادگاه ها برای سرقت مخالفان ، نگه داشتن قدرت استCorrea اکوادور را از سال 2007 تا 2017 فرار کرد و از جمله موارد دیگر به دلیل دادن پناهندگی سیاسی به ناشر ویکی لیکس جولیان آسانژ شناخته شده است. وی بعدا به بلژیک نقل مکان کرد و در حال حاضر میزبان یک گفتگوی تلویزیونی در RT Spanish است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *