رئیس جمهور سابق کوزوو ، تقصیر خود را در ارتکاب جنایات جنگی در لاهه اعلام کرد – RT World News

هاشم تاچی ، رئیس جمهور پیشین کوزوو ، در اولین حضور خود در لاهه ، به جرم جنایت علیه بشریت و جنایات جنگی ، بی گناهی اعتراف کرد ، جایی که به اتهامات مربوط به دهه 1990 به 10 عنوان متهم شد.

تاچی همه اتهامات مربوط به جنایاتی را که ادعا می شود در طول جنگ استقلال کوزوو بین سالهای 1998 و 1999 اتفاق افتاده و طی آن حدود 13000 نفر کشته اند ، رد می کند.

این فرد 52 ساله روز پنجشنبه استعفا داد تا به عنوان رهبر ایالت بالکان محاکمه شود ، پس از آنکه توسط دادستان تخصصی دادستان در ماه ژوئن به اتهام نقش خود در تقریبا 100 قتل متهم شد.

وی سپس با هواپیمای نظامی از پریستینای پایتخت کوزوو به هلند منتقل شد و در اتاق های ویژه کوزوو (KSC) نگهداری شد.
همچنین در rt.com
هاشم تاچی رئیس جمهور کوزوو استعفا داد تا در لاهه به اتهامات جنایات جنگی روبرو شودوی روز دوشنبه به قاضی گفت: “افتخار شما ، کیفرخواست کاملاً بی اساس است و من گناهکار نیستم.”

تاچی رهبر پیشین ارتش آزادیبخش کوزوو (KLA) ، یک گروه چریکی آلبانیایی تبار بود که با کنترل صربستان می جنگید و می خواست کوزوو را از یوگسلاوی و صربستان جدا کند.

اخبار مرتبط  همه در داخل! اسپانیا از ماه ژوئیه دوباره به بین المللی گردشگری بازگشته است - RT World News

این سیاستمدار در کنار سه عضو سابق KLA – رهبر سابق حزب دموکرات کوزوو ، کادری وسلی ، رکسپ سلیمی ، عضو Vetëvendosje (حزب مخالف) و یاکوپ کراسنیقی متهم شد.

این چهار مرد در 10 مورد متهم شده و به داشتن متهم می شوند “هدف مشترک مشترک برای بدست آوردن و اعمال کنترل بر کل کوزوو را از طریق ارعاب غیرقانونی ، بدرفتاری ، ارتکاب خشونت علیه و از بین بردن مخالفان تصور می کرد.”

در کیفرخواست همچنین ادعا شده است که این افراد به طور مشترک درگیر بوده اند “اقدامات غیرانسانی” شامل “برخورد بیرحمانه ، شکنجه ، قتل و ناپدید شدن اجباری اشخاص”.

کراسنیکی ، 69 ساله ، که هفته گذشته دستگیر شد ، همچنین در اولین حضور خود در لاهه روز دوشنبه اتهامات را رد کرد و آنها را “بی عدالتی”.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *