رئیس جمهور فراری جورجیا نکاتی را درباره اصلاحات پلیس با ایالات متحده به اشتراک گذاشت ، از ذکر تجاوز در زندان و اعتراض به اعتصاب در مورد ساعت خود – RT World News

یک قطعه خود زراعی که توسط رئیس جمهور سابق جورجیا نوشته شده است میخائیل ساکاشویلی نکات عقل سلیمی در مورد چگونگی اصلاح پلیس براساس توضیحات انتخاب شده گیلاس از آنچه در خانه انجام داده است ، به آمریکایی ها ارائه می دهد.

مقاله منتشر شده در روز پنجشنبه توسط سیاست خارجی ، توضیح می دهد كه چگونه ساكاشویلی ، به گفته خودش ، در سال 2003 یك دولت یك شکست خورده را تحت كنترل گرفت و سیستم پوسیده پلیس خود را به یك نهاد بسیار پرطرفدار بازنگری كرد و خودش عنوان قهرمانی “بهترین اصلاح کننده جهان” از بانک جهانی در این روند.

ساكاشویلی می گوید ، ممكن است ایالات متحده با جورجیا متفاوت باشد ، اما می تواند برخی از كارهایی را كه انجام داد ، انجام دهد. به عنوان مثال ، ایستگاه های پلیس شیشه ای را برای شفافیت ایجاد کنید. یا یک کارزار تبلیغاتی خوب را راه اندازی کنید تا مردم مانند افسران قانون جلوه کنند. به نوعی نتوانست از این نکته نام برد که ریاست جمهوری وی به سختی نمونه ای از حاکمیت قانون و نظم بود.

درست است که ساکاشویلی برای ریشه کن کردن بسیاری از فسادهای سطح پایین در جورجیا ، مثل اخاذی از رشوه از رانندگان ، سزاوار اعتبار است. او این کار را با اخراج اکثر افراد به زور و استخدام افراد جدید انجام داد و حقوق معقول بالایی را به آنها داد و فساد در بین افسران سخت گرفت.

وی همچنین با موفقیت در مورد جرایم سازمان یافته سرکوب کرد ، قوانینی را که پس از قانون RICO در سال 1970 مدل شده و به دنبال افرادی که مستقیماً در جنایات خاصی درگیر نیستند ، تصویب کرد. رئیس جمهور گرجستان برای این کار از روشهای تند و تند و غیرمستقیم استفاده کرد.

او به طور واقعی این عمل جرم آمیز را برای اینكه خود را “vor v zakone” نامید ، عنوانی است كه صاحبان جنایات قدیمی مدرسه ادعا می كردند و از نظر كدی مجبور بودند كه اگر مستقیماً از آنها خواسته نشود ، انكار كنند. پلیس جورجیا با یک دوربین به چنین جنایتکار شغلی نزدیک می شود و به وی اجازه می دهد که از زندان به دلیل اعتراف به یکی بودن یا فیلمبرداری با نقض قوانین نانوشته برادری جنایی و از دست دادن همه پیروان خود گزینه ای را به وی پیشنهاد دهد. این رویکرد ممکن است مؤثر باشد ، اما اگر دولت آمریکا آن را امتحان کند ، احتمالاً با اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) پایین نخواهد آمد.

ساكاشویلی همچنین بهترین فردی نیست كه می تواند در مورد مسالمت آمیز با اعتراضات گسترده درخواست مشاوره كند. راه ارجح وی برای پرداختن به این افراد ، متهم کردن روسیه به پشتیبان منتقدین وی و به کارگیری پلیس شورش برای متفرق کردن آنها با باتوم ، توپهای آب و گاز اشک آور بود. اگرچه ساكاشویلی به دلیل برخورد با اعتراضات در غرب مورد دلهره قرار نگرفت ، حتی دیده بان حقوق بشر نیز آن را استفاده بیش از حد از زور نامید كه پس از پایان یك روز اعتراض در سال 2007 با حداقل 500 نفر برای درمان جراحات خود ، از جمله كودكان ، به درمان نیاز داشتند. ظاهراً توسط ماده شیمیایی ضد شورش مسموم شده است.

اخبار مرتبط  مرد از BEDSHEET ROPE در تلاش برای فرار از تاسیسات قرنطینه اوکلند کوید -19 استفاده می کند - اخبار جهانی RT

https://www.youtube.com/watch؟v=X4UM6vuEf4o

آشفتگی در تفلیس در سال 2011 به همان اندازه وحشیانه بود و حتی منجر به کشته شدن یک معترض و یک افسر پلیس در میان هرج و مرج شد. دولت ساكاشویلی سعی كرد سرنوشت مقصر متحد خود ، نینو بورجان زاده را محكوم كند و همسرش را به اتهام “ایجاد گروه های شبه نظامی و سازماندهی حملات به پلیس” در طول اعتراضات

اعتبار اصلاح طلبان ساكاشویلی بدتر از این است كه وضعیت زندانهای وی تضعیف شود. گواهی بر این رسوایی سال 2012 است که سقوط سیاسی ساكاشویلی را پلمپ كرد. برخی از زندانیان در جورجیا در حالی که او مسئول بود ، تحت شکنجه های منظم و حتی تجاوز توسط نگهبانان قرار گرفتند.

هنگامی که فیلم های سوء استفاده در تلویزیون ملی نشان داده شد ، هیچ انکار و صحبت درباره “سیب های بد” نمی توانست گرجستانی ها را متقاعد کند که آنچه آنها می دیدند لازم است تا جنایات سازمان یافته را بررسی کنند. در عوض ، نوارها به اتهامات مربوط به آزار و اذیت دولت علیه مخالفان سیاسی و اخاذی از افراد تجاری که منتقدان ساکاشویلی علیه او سوار شده بودند ، اعتباری دادند.

رئیس جمهور ساكاشویلی پس از آنكه مجلس از بیشترین اختیارات خود را سلب كرد ، ماه های گذشته خود را به عنوان اردك لنگ گذراند. وی از آن زمان به اتهام سوءاستفاده از قدرت و فساد توسط مقامات جدید گرجستان متهم شده است ، خود را به عنوان یک شهروند و سیاستمدار اوکراینی مجدداً معرفی کرد ، با رئیس جمهور وقت پترو پوروشنکو دشمن شد و از کشور خارج شد و اخراج شد و از این کشور اخراج شد و اخیراً بازگردانی قابل توجهی را به همراه داشت. مشاور اصلاحات در دوره ریاست جمهوری ولدیمیر زلنسکی.
همچنین در rt.com
جورجیا فرستاده از کیف را به عنوان رئیس جمهور سابق خود ساكاشویلی ، یك مرد تحت تعقیب به خانه خود فراخوانده و از بالاترین شغل با دولت در اوکراین سر می زنداو ممکن است توصیه های خوبی در مورد چگونگی ققنوس سیاسی داشته باشد. اما مقابله با وحشیگری پلیس احتمالاً تخصص وی نیست.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *