رئیس جمهور لبنان قول داد که عاملان آتش سوزی جدید بیروت را مجازات خواهد کرد ، چه “خرابکاری یا سهل انگاری” آن را آغاز کرده باشد – RT World News

در حالی که بیروت بار دیگر در زیر دود سیاه قرار گرفته بود ، رئیس جمهور لبنان میشل عون اظهار داشت که آخرین آتش سوزی در این شهر ممکن است نتیجه کارشکنی باشد و متعهد شد که مسئولان را به محاکمه بکشاند.

“آتش سوزی امروز ممکن است یک کار خرابکارانه عمدی باشد ، یا نتیجه یک خطای فنی ، ناآگاهی یا سهل انگاری باشد” عون روز پنجشنبه توییت کرد. “در همه موارد ، علت باید در اسرع وقت شناخته شود و عاملان آن پاسخگو باشند.”

توییت عون پیش از نشست شورای عالی دفاع لبنان منتشر شد. این جلسه پس از آن رخ داد که آتش سوزی گسترده ای در تأسیسات بندر بیروت رخ داد ، دود سیاه به آسمان ریخت و وحشت را در میان ساکنینی که ماه گذشته توسط انفجار مهیب بندر لرزیده بود ، ایجاد کرد.

همزمان با هجوم آتش نشانان به محل حادثه ، یک منبع رویترز در ارتش لبنان ادعا کرد که انبار لاستیک و روغن آتش گرفته است. بعداً روز پنجشنبه ، فابریزیو کاربونی ، مدیر منطقه صلیب سرخ گفت که آتش سوزی انباری را ویران کرده است که در آن سازمان هزاران بسته غذایی و نیم میلیون لیتر روغن در آن ذخیره می کرد.

تأمین مواد غذایی لبنان قبلاً با انفجار ماه گذشته به خطر افتاده بود ، که باعث از بین رفتن یک سیلوی غلات و تسطیح بندر شد ، یک قطعه مهم زیرساختی که بیش از دو سوم واردات و صادرات کشور از آن عبور می کند. با توجه به اینکه خسارات ناشی از آتش سوزی روز پنجشنبه هنوز ناشناخته است ، کاربونی گفت که عملیات بشردوستانه صلیب سرخ در این شهر می تواند باشد “به طور جدی مختل شده است.”

انفجار بزرگ در 4 آگوست – مقصر ذخیره سازی نامناسب 2700 تن انبار نیترات آمونیوم – باعث کشته شدن 190 نفر و زخمی شدن 6000 نفر شد. همچنین دولت نخست وزیر حسن دیاب را سرنگون کرد ، که به دنبال انفجار همراه با كابینه خود استعفا داد.

اخبار مرتبط  ویدیوی روح شکن ، خشم آنلاین را نسبت به ارتش کلمبیا برانگیخته است - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
آتش سوزی با دود سیاه چند هفته پس از انفجار فاجعه بار بندر در نزدیکی بندر بیروت رخ داد (ویدئو)همزمان با شعله ور شدن مجدد شعله های آتش از بندر روز پنجشنبه ، نخست وزیر تازه منصوب شده مصطفی ادیب مشغول تشکیل دولت تحت فشار امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه بود. دیاب که هنوز هم به عنوان سرپرست در سمت خود مشغول به کار بود ، به شورای عالی دفاع گفت که یک راه اندازی خواهد کرد “سریع” تحقیق در مورد آتش سوزی

تحقیق درباره انفجار ماه گذشته هنوز هیچ یافته رسمی را منتشر نکرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *