“رئیس جمهور موقت” بولیوی از انتخابات آینده کناره گیری کرد – یک روز پس از نظرسنجی ، نامزد طرفدار مورالس را نشان می دهد – RT World News

جینین آنز ، سرپرست سرپرست بولیوی ، با اشاره به لزوم تلفیق آرا برای شکست دادن نامزد سوسیالیست وفادار به رهبر برکنار شده ایو مورالس ، اعلام کرد که وی در مسابقه ریاست جمهوری ماه آینده شرکت نخواهد کرد.

“این یک قربانی نیست ، یک افتخار است ،” آنز روز پنجشنبه در توئیتی کاملاً سرشار از خبر ، اعلام کرد که او ، و همچنین همسر نامزدش ساموئل دوریا ، نامزدی خود را در انتخابات آینده پس گرفته است “برای منافع بیشتر”

“امروز من به احترام به آزادی و دموکراسی نامزدی خود را کنار گذاشتم. سهم این انتخابات اندک نیست. واقعاً ، دموکراسی در بولیوی در معرض خطر است. “ او گفت ، هشدار داد كه با تقسیم رای می تواند نامزدی از حزب مورالس ، جنبش برای سوسیالیسم (MAS) ، به قدرت برسد.

اگر ما متحد نشویم ، مورالس برمی گردد. اگر ما متحد نشویم ، دموکراسی از دست می رود. اگر ما متحد نشویم ، دیکتاتوری پیروز می شود.

نظرسنجی های اخیر در بولیوی نشان می دهد که نامزد لوئیس آرس – وزیر اقتصادی سابق که کاملاً در اردوگاه طرفدار مورالس است – می تواند بیش از 40 درصد آرا را در انتخابات 18 اکتبر به دست آورد. رئیس جمهور پیشین کارلوس مسا با 26.2 درصد در جایگاه دوم این نظرسنجی قرار گرفت و احتمالاً پیروزی آرس را در دور اول رای گیری به دست آورد. برای جلوگیری از دور دوم بر اساس قانون انتخابات کشور ، یک نامزد باید حداقل 40 درصد آرا را بدست آورد و 10 امتیاز برتر از نایب قهرمان را حفظ کند. در همین حال ، آنز با کمی بیش از 10 درصد عقب ماندگی ، احتمالاً تصمیم خود برای ترک تحصیل و تلاش برای تحکیم حمایت پشت مسا را ​​توضیح داد.

اخبار مرتبط  گزارش هایی از آتش سوزی و انفجارها در هنگام آغاز عملیات انفجار ، در پاسخ به "حادثه امنیتی" در مرز لبنان (عکس) ، ویدئو) - RT World News

سال گذشته یک رقابت انتخاباتی منجر به کودتایی شد که منجر به برکناری مورالس شد ، و او را برای پناهندگی به مکزیک فرار کرد. ارتش بولیوی سرانجام خواستار استعفای مورالس شد و در کنار مخالفان قرار گرفت ، که با حمایت لفاظی ایالات متحده و سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) ، یک بلوک منطقه ای آمریکای لاتین مستقر در واشنگتن دی سی و به شدت تحت حمایت مالی دولت آمریكا
همچنین در rt.com
“OAS مردم را گمراه کرد”: مطالعه MIT “هیچ شواهدی از تقلب” در انتخابات بولیوی را نشان نمی دهد که باعث شد اوو مورالس در کودتای نظامی برکنار شودمخالفان که عمدتاً متشکل از طرفداران آنز و مسا بودند ، اصرار داشتند که انتخابات اکتبر 2019 تقلبی بوده و با گزارش OAS که ادعا می کرد که “بی نظمی جدی” با این حال ، مطالعات متعددی که از آن زمان انجام شد ، از جمله یکی از آنها توسط موسسه فناوری ماساچوست (MIT) نشان داد که ادعاهای کلاهبرداری قابل پشتیبانی نیست.

علی رغم عدم کسب حد نصاب در سنا در هنگام رای گیری تأیید ، آنز خود را اعلام کرد “رئیس جمهور موقت” در نوامبر 2019 ، درست چند روز پس از فرار مورالس از کشور. وی تا روز پنجشنبه پس از کناره گیری خود ، یک کارزار انتخاباتی جنجالی را هدایت می کرد ، به دلیل استفاده از منابع عمومی در پیشنهاد خود و همچنین سو ab استفاده از سیستم عدالت مورد انتقاد قرار گرفت. “آزار و اذیت” متحدان مورالس هنوز در این کشور زندگی می کنند.
همچنین در rt.com
فیس بوک حساب های آمریکایی را به دلیل دخالت در سیاست خارجی ممنوع می کند – یک گروه لابی DC به سرنگونی دولت های بولیوی و ونزوئلا کمک کردفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *