رئیس جمهور موقت پرو ، مرینو پس از کشته شدن 2 معترض در درگیری ها استعفا داد – اخبار جهانی RT

رئیس جمهور موقت پرو ، مانوئل مرینو ، استعفای خود را پس از كمتر از یك هفته در كار اعلام كرد ، زیرا اعتراضات در لیما ، پایتخت ، برای حمایت از سلف استیضاح شده خود كه منجر به جنجال شد ، باعث کشته شدن دو نفر و دهها زخمی شد.

“من استعفای برگشت ناپذیر خود را ارائه می دهم ،” مرینو در یک سخنرانی تلویزیونی گفت ، زمان آن فرا رسیده است “صلح و وحدت” برای کشور

تماس برای او “فوری” اخراج توسط همه احزاب در کنگره پرو پشتیبانی شد. نمایندگان مجلس هشدار دادند که اگر مرینو تلاش کند قدرت را حفظ کند ، استیضاح را آغاز خواهند کرد.

در اوایل روز یکشنبه ، بیش از نیمی از وزرای کابینه جدید نیز در واکنش به شیوع خشونت پست های خود را ترک کردند.

مرینو ، رئیس سابق کنگره ، پس از رأی دادن قانونگذاران به برکناری رئیس جمهور مارتین ویزارکارا ، به دلیل اتهامات فساد ، که به شدت آن را رد می کند ، رهبر موقت پرو شد.

اما مردم از این تعویض ناراضی بودند و صدها معترض روز شنبه در مرکز لیما جمع شدند.

اخبار مرتبط  پلیس تایلند با شلیک گلوله به آب معترضین به تظاهرات در برابر پیشنهادات اصلاحات دولت (ویدئو) - اخبار جهانی RT

این تجمع با آرامش آغاز شد ، اما پس از تاریک شدن هوا با درگیری روبرو شد و نماینده دادگستری پرو پلیس را به این امر متهم کرد “سو mis استفاده از نیرو و پرتاب گاز اشک آور بدون توجیه.”

در این ناآرامی ها دو نفر بر اثر اصابت گلوله کشته شدند. طبق گفته مقامات بهداشتی ، بیش از 60 نفر دیگر به دلیل آسیب دیدگی یا استنشاق گاز اشک آور به بیمارستان بستری شدند.
همچنین در rt.com
استیضاح یا “کودتا”؟ کنگره پرو به دلیل “ناتوانی اخلاقی” به برکناری رئیس جمهور رای دادویزکارا ، که به جرم ارتشا که استیضاح او را برانگیخته است ، مقصر شناخته نشده است ، اصرار داشت که “دولت غیرقانونی و نامشروع” مسئول کشته ها و جراحات بود. مرگ های “مردان جوان شجاع” او در یک توییت قول داد که مجازات نخواهد شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *