رئیس جمهور مون ابراز امیدواری برای راه اندازی مجدد گفتگو با پیونگ یانگ پس از قتل “ناگوار” مقام کره جنوبی – اخبار جهانی RT

رئیس جمهور مون جائه این ناراحتی و ناامیدی خود را از کشته شدن یک مقام کره جنوبی توسط سربازان کره شمالی ابراز کرده اما گفته است که این فاجعه می تواند به عنوان سکوی پرش برای گفتگوهای جدید باشد.

تیراندازی به کارمند دولت ، که برای وزارت اقیانوس ها و ماهیگیری کره جنوبی کار می کرد ، بود “متاسف و تاسف بار” مون روز دوشنبه گفت. وی خواستار تلاش بیشتر برای تعیین شرایط منجر به مرگ این مقام شد و گفت سئول برای توسعه تلاش خواهد کرد “ماهوی” سیاست هایی برای اطمینان از عدم تکرار مجدد حادثه مشابه.

رهبر کره جنوبی شوک و درد و رنج ناشی از قتل را تأیید کرد ، اما وی اظهار داشت که این فاجعه می تواند به فرصتی برای شروع مجدد تلاش های آشتی با پیونگ یانگ تبدیل شود.

این مقام 47 ساله هنگام بازرسی از آبهای نزدیک مرز بین دو همسایه خصمانه ناپدید شد. گفته می شود که کارمند دولت از قایق خود پریده و به داخل آب های کره شمالی می رود. هنگام تلاش برای فرار هنگام بازجویی ، توسط سربازان کره شمالی مورد اصابت گلوله قرار گرفت. ارتش کره جنوبی ادعا می کند که این مقام اقدام به عزیمت به شمال کرده است ، اما برادر وی این نظریه را مورد اختلاف قرار داده است.

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون با عذرخواهی نادر از این حادثه ، آن را چنین توصیف کرد “اتفاقی که نباید بیفتد.”

با این حال ، یک عملیات جستجو توسط کره جنوبی برای یافتن جسد قربانی باعث اصطکاک در شمال شده است. پیونگ یانگ سئول را به استفاده از تلاش های جستجو بهانه ای برای ارسال ناوهای جنگی به آبهای سرزمینی خود متهم كرد. “نفوذ” می تواند منجر به یک “تشدید تنش” کره شمالی در منطقه هشدار داد.

پیونگ یانگ و سئول در سال 2018 توافق نامه ای منعقد کردند که همکاری اقتصادی را افزایش داده و منجر به خلع سلاح در مرز شد. این پیشرفت با مذاکرات خلع سلاح در سال آینده همراه بود ، اما این مذاکرات پس از آن رد شد که پیونگ یانگ پیشنهاد ایالات متحده برای تخفیف تحریم ها را در ازای خلع سلاح رد کرد. تلاش های آشتی بین دو کره طی ماه های اخیر دچار مشکل شده است. در ماه ژوئن ، پیونگ یانگ دفتر ارتباط بین کره ای واقع در خاک خود را منفجر کرد ، پس از شکایت شمال از اینکه سئول به اندازه کافی کار نمی کند تا مهاجران از ارسال جزوه و سایر ادبیات ضد دولتی به آن طرف مرز جلوگیری کنند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *