رئیس جمهور مکزیک قول پناهندگی برای جولیان آسانژ را داد – اخبار جهانی RT

رئیس جمهور مکزیک ساعاتی پس از آنکه قاضی انگلیس از استرداد آسانژ به آمریکا برای مواجه شدن با اتهامات جاسوسی امتناع کرد ، به جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس پناهندگی داد.

“آسانژ یک روزنامه نگار است و سزاوار فرصتی است ، من طرفدار بخشش او هستم” رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: “ما از او محافظت خواهیم کرد.”

“سنت ما حمایت است” ابرادور اضافه کرد.
همچنین در rt.com
در تصمیم شوک در Old Bailey لندن ، آسانژ به اتهام جاسوسی به ایالات متحده تحویل داده نخواهد شداوایل روز دوشنبه ، قاضی ونسا بارایتسر از استرداد آسانژ به ایالات متحده امریكا خودداری كرد ، جایی كه وی به اتهام 18 فقره توطئه برای هك كردن رایانه های دولت آمریكا و انتشار اسناد محرمانه نظامی متهم شد. بارایتسر به اتهامات آسانژ اعتراض نکرد ، اما دریافت که با توجه به سلامت روان آسانژ ، استرداد ظالمانه خواهد بود و ناشر را در معرض خطر خودکشی قرار می دهد.

انتظار می رود که ایالات متحده به این حکم اعتراض کند و آسانژ همچنان در زندان بلمارش لندن به سر می برد و دادگاه را در روز چهارشنبه برگزار می کند. هواداران وی با لابی گری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا را برای بخشش وی مورد عفو قرار داده اند ، اما ترامپ هنوز به این موضوع اشاره نكرده است.

آسانژ قبلاً بیشتر دهه گذشته را در پناهندگی زندگی کرده است ، زیرا بین سالهای 2012 و 2019 توسط اکوادور در داخل سفارت خود در لندن پناه گرفته شده است. با این حال ، تغییر در رهبری سیاسی اکوادور باعث شد که لنین مورنو ، جناح راست ، قدرت را در سال 2017 بدست آورد و اندکی بعد از آن ، ادعا می کند که آسانژ شرایط پناهندگی خود را نقض کرده است. وی در آوریل 2019 توسط پلیس انگلیس از سفارت خارج شد.

اخبار مرتبط  ثروتمندترین مرد جهان ایلان ماسک می خواهد با بیت کوین پول دریافت کند - RT World News
همچنین در rt.com
جلوگیری از استرداد آسانژ به ایالات متحده تصمیم درستی است … اما این تصمیم به دلیل اشتباهی گرفته شده استاگر آسانژ پیشنهاد لوپز اوبرادور را قبول می کرد ، او احتمالاً باید قول رئیس جمهور در مورد اینکه اوبرادور می تواند در سال 2024 از دفتر خارج شود ، پس از پایان دوره شش ساله وی ، محافظت کند.

از زمان روی کار آمدن ، لوپز اوبرادور سیاست خارجی منحصر به فردی را دنبال کرد. از یک سو ، رئیس جمهور چپگرا پس از کودتای راست گرایانه در سال 2019 ، اوو مورالس ، رئیس جمهور بولیوی را پناه داد و از پیروی از ایالات متحده و متحدان آن در آمریکای لاتین خودداری کرد و رهبر مخالف خوان گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا در سال گذشته به رسمیت شناخت.

از طرف دیگر ، لوپز اوبرادور تا حد زیادی از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حمایت کرده است. هنگامی که ترامپ علیه مهاجر آمریکای مرکزی حمله کرد ، رهبر مکزیک امنیت در مرز جنوبی خود را تقویت کرد “کاروانها” ورود ترامپ از طریق مکزیک به ایالات متحده ، و توسط ترامپ در جریان مذاکرات با اوپک سال گذشته بازپرداخت شد ، زمانی که رئیس جمهور آمریکا برای کمک به مکزیک از کاهش تولید نفت مداخله کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *