رئیس جمهور مکزیک متعهد شد که فشار بین المللی علیه سانسور رسانه های اجتماعی را هدایت کند – اخبار RT جهانی

رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، متعهد شده است که یک مبارزه جهانی علیه سانسور اینترنت را به پیش ببرد ، اصرار دارد که سیستم عامل ها نمی توانند مانند “تفتیش عقاید اسپانیا” عمل کنند یا آزادی بیان را با استفاده از ایمنی به عنوان “بهانه” خفه کنند.

آبرادور – که شاید بیشتر با حروف ابتدایی خود شناخته شود ، AMLO – گفت که دولت وی روزهای پنجشنبه با دیگر دولت ها تماس خواهد گرفت تا در مورد این موضوع موضوعات مشترکی پیدا کند و افزود که این موضوع را در اجلاس بعدی بین المللی G20 مطرح خواهد کرد.

“من می توانم به شما بگویم که در اولین جلسه G20 که داریم ، من قصد دارم در مورد این موضوع پیشنهادی ارائه دهم ،” او گفت. “بله ، از رسانه های اجتماعی نباید برای تحریک خشونت و همه اینها استفاده شود ، اما این نمی تواند بهانه ای برای تعلیق آزادی بیان باشد.”

چگونه یک شرکت می تواند مانند همه قدرتمند ، قادر باشد ، به عنوان نوعی تفتیش عقاید اسپانیایی در مورد آنچه بیان شده است؟
همچنین در rt.com
لهستان با انتقاد از تغییر شکل رسانه های اجتماعی در مورد ترامپ در حالی که دولت قانون ضد سانسور را آماده می کند ، استوزیر روابط خارجی مارسلو ابرارد جزئیات بیشتری را ارائه داد و گفت “با توجه به اینکه مکزیک از طریق رئیس جمهور ما صحبت کرده است ، ما بلافاصله با دیگران که همان فکر را دارند تماس گرفتیم.” وی خاطرنشان كرد كه تاكنون آنها از مقامات آلمان ، فرانسه ، اتحادیه اروپا ، آمریكای لاتین ، آفریقا و آسیای جنوب شرقی انتقاد كرده اند ، هرچند كه هر كشور را مشخص نكرده است.

“دستورات رئیس جمهور این است که با همه آنها تماس بگیرید ، این نگرانی را داشته و در مورد ارائه یک پیشنهاد مشترک تلاش کنید. خواهیم دید که چه پیشنهادی ارائه شده است “ ابرارد ادامه داد.

در حالی که AMLO جزئیات کمی در مورد چگونگی عقب انداختن مکزیک در برابر مبارزات فزاینده سانسور در رسانه های اجتماعی ارائه داد ، او اظهار داشت که شرکت ها نباید تصمیم بگیرند که چه کسی به صورت آنلاین صدا دارد. در اوایل این هفته ، رئیس جمهور طرفداران فیس بوک خود را به مهاجرت به تلگرام دعوت کرد که سیاست های تعدیل آن کمتر از سایر سیستم عامل های مهم است.

اخبار مرتبط  دریای لوپن به دلیل سهولت در قرنطینه در فرانسه ، دولت فرانسه را مورد انتقاد قرار می دهد - RT World News

اوبرادور اولین مقام ارشد در سراسر جهان نیست که در مورد پاکسازی های اخیر شبکه های اجتماعی ابراز نگرانی می کند – یعنی تصمیم توییتر برای راه اندازی مجدد رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ از این سایت برای همیشه – با مقامات روسیه ، لهستان و آلمان ، در میان دیگران ، نیز صحبت می کنند.
همچنین در rt.com
‘انفجار هسته ای در فضای مجازی’: روسیه هشدار داد که عواقب ناگواری برای “ارزش های دموکراتیک” به دلیل ممنوعیت ترامپ در شبکه های اجتماعی دارددر اوایل روز پنجشنبه ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ، ماریا زاخاروا ، ممنوعیت توئیتر ترامپ را با یک مقایسه کرد “انفجار هسته ای در فضای مجازی” در حالی که صدراعظم آلمان آنگلا مرکل تعلیق را ارزیابی کرده است “مشکل ساز.”

در همین حال ، برونو لو مایر ، وزیر دارایی فرانسه ، شرکت های Big Tech را به عنوان یک شرکت بزرگ مورد حمله قرار داد “الیگارشی دیجیتال” و یک “تهدید” به دموکراسی پس از سرنگونی ترامپ از توییتر ، اگرچه با این وجود گفت مقامات ایالتی باید اختیاراتی برای تنظیم سخنرانی داشته باشند. دولت لهستان نیز به همین ترتیب ممنوعیت موقت ترامپ در فیس بوک را محکوم کرده و گفته است “به معنای سانسور است.” طبق قانونی که اخیراً در این کشور تصویب شده ، حذف “محتوای قانونی” از سایت های رسانه های اجتماعی در حال حاضر خود غیرقانونی است.

فشار ابرادور علیه سانسور تنها موضع گیری نیست که او را از اواخر به تیتر روزنامه ها وارد کنید. وی هفته گذشته پس از ارائه پناهندگی سیاسی جولیان آسانژ به مکزیک ، توجه خود را جلب کرد – علی رغم اینکه به طور کلی از دولت ترامپ حمایت می کند ، که به دنبال اتهام و زندانی کردن بنیانگذار ویکی لیکس در میان درخواست برخی از طرفداران خود ترامپ برای بخشش وی است.

“آسانژ یک روزنامه نگار است و سزاوار فرصتی است ، من طرفدار بخشش او هستم” بلافاصله پس از آنکه قاضی انگلیس درخواست استرداد ایالات متحده برای این فعال ضد رازداری را سرنگون کرد ، AMLO به خبرنگاران گفت ، “ما از او محافظت خواهیم کرد.”
همچنین در rt.com
“ما از او محافظت خواهیم کرد”: رئیس جمهور مکزیک قول پناهندگی برای جولیان آسانژ را دادفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *