رئیس جمهور مکزیک گزارش دولت ایالات متحده در مورد مواد مخدر را به عنوان “نظر” رد کرد – RT World News

رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، گزارش جدید واشنگتن در مورد مواد مخدر غیرقانونی را که کشورش را به عنوان تأمین کننده اصلی هروئین و مت آمفتامین به ایالات متحده معرفی می کند ، رد کرد و آن را صرفاً “نظر” خواند.

“این یک نظر است ، اساساً” لوپز اوبرادور روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت. “این چیزهای خوب و چیزهای دیگری دارد که ما آنها را قبول نمی کنیم.” وی درمورد اینکه دقیقاً با چه چیزی موافق نیست ، توضیح نداد ، اما افزود که کشورش این را دارد “روابط بسیار خوب” با ایالات متحده و هرگونه احتمال “تقابل سیاسی”.

این اظهارات پس از آن صادر شد که کاخ سفید تصمیم جدید ریاست جمهوری درباره تولید و قاچاق مواد مخدر غیرقانونی را منتشر کرد. در این سند 22 کشور مستقر در آمریکای جنوبی و مرکزی و همچنین کشورهای خاص آسیایی از جمله افغانستان ، پاکستان و هند نامگذاری شده است.
همچنین در rt.com
تاکتیک های ارعاب؟ ویدئویی که “ارتش کارتل” را با وسایل نقلیه زرهی در مکزیک نشان می دهد ، تحقیقات دولت را برانگیخته استترامپ در حالی که در این سند بود ، مکزیک را به دلیل نشان دادن تحسین کرد “نشانه های پیشرفت” در مبارزه با تجارت غیرقانونی مواد مخدر – به عنوان مثال ، عبور “اصلاحات تصرف دارایی” و افزایش را نشان می دهد “استرداد قاچاقچیان خطرناک مواد مخدر” به ایالات متحده – او هنوز هم این کشور را به انجام کارهای بیشتر ترغیب کرد.

اخبار مرتبط  آمار جهانی کروناویروس منجر به 200000 تلفات - رویترز رویترز - RT World News

“مکزیک منبع تقریباً هروئین و مت آمفتامین کشف شده در ایالات متحده و یک مسیر ترانزیت برای بیشتر کوکائین موجود در کشور ما است.” در این تفاهم نامه آمده است.

ترامپ اظهار داشت: این کشور همچنان قطب عمده قاچاق سایر مواد مخدر از جمله کوکائین است و کارتل هایی که در خاک آن فعالیت می کنند نیز در تولید و قاچاق فنتانیل نقش دارند – یک افیون بسیار قوی که مسئول بسیاری از مرگ بیش از حد مواد مخدر در سراسر ایالات متحده است.
همچنین در rt.com
ایالت های ایالات متحده به دلیل ایجاد بحران مواد افیونی میلیارد دلار از مواد مخدر ‘KINGPIN’ جانسون و جانسون و توزیع کنندگان آن درخواست می کنند“ایالات متحده آماده است تا تعامل خود را با مکزیک تعمیق بخشد تا این چالشهای مشترک را برطرف کند و از فرصت توسعه اهداف کنترل مشترک مواد مخدر با مکزیک و تحقیقات دوجانبه ساخته شده بر اساس به اشتراک گذاری شفاف و باز اطلاعات تحقیقاتی و شواهد منجر به پیگرد قانونی موفق استقبال می کند.” رئیس جمهور ایالات متحده در بیانیه گفت.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *