رئیس جمهور وقت بولیوی ، جینین آنز ، تأیید كرد كه وی آزمایش مثبتی را به عمل آورد – RT World News

ژانین آنز ، که از زمان کودتای 2019 رئیس جمهور بولیوی ، که اوو مورالس را برکنار کرد ، رئیس جمهور بولیوی بوده است ، تأیید کرد که وی برای کروناویروس مثبت آزمایش کرده است.

این افشاگری دو روز پس از آن صورت می گیرد که رئیس جمهور برزیل ، جایر بولسونارو اعلام کرد که به Covid-2019 آلوده شده است.

آنز در توییت گفت که حالش خوب است و به کار انزوا ادامه خواهد داد.

پس از حمایت از سیاستمداران جناح راست و ایالات متحده ، آنز در اواخر سال 2019 پس از آنکه مورالس رهبر 14 ساله رهبر چپ کشور ، تحت فشار مقامات ارشد نظامی استعفا داد ، در اواخر سال 2019 به قدرت رسید. وی پس از رأی گیری ریاست جمهوری در ماه اکتبر توسط رقبای خود به تقلب در انتخابات متهم شد ، ادعایی که بعداً اثبات شد.

براساس داده های دانشگاه جان هاپکینز ، بولیوی بیش از 42000 مورد کورو ویروس و بیش از 1500 مرگ و میر در کشوری با جمعیت 11.3 میلیون نفر دارد. وزیر بهداشت ، ایدی روکا نیز چند روز قبل آزمایش ویروس رمان مثبت کرد.

اخبار مرتبط  "هیچ مدرکی" Covid-19 را به آزمایشگاه ووهان متصل می کند - یک مقام فرانسوی - RT World News
همچنین در rt.com
بحران Covid-19 در آمریکای جنوبی نابرابری های منطقه و عدم پیشرفت واقعی در زمینه فقر را نشان داده استبولیوی ، تحت تأثیر آشفتگی های سیاسی و مشکلات مالی ، یکی از کشورهایی است که کمترین تعداد آزمایش را انجام داده است. سیستم پزشکی آن در حال از بین رفتن است ، به طوری که افراد به موقع در بیمارستان ها بستری نمی شوند و نهادهای گزارشگری رسانه های محلی در خیابان ها ریخته می شوند. دولت به دلیل شیوع انتخابات ، انتخابات ریاست جمهوری را از ماه مه تا سپتامبر به تعویق انداخت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *