رئیس جمهور چک با ریختن یادبود مارشال اتحاد جماهیر شوروی که رهایی پراگ را آزاد کرد ، مورد انتقاد قرار گرفت – RT World News

رئیس جمهور چک اعلام کرده است که حذف یک بنای تاریخی به مارشال ایوان کونف ، که به رهبری نیروهای شوروی در نبرد برای پراگ از نازی ها در سال 1945 انجامید ، اقدامی لنگه توسط افرادی بود که به زندگی خود چیزی نرسیده اند.

“مارشال كونف ، كه نه تنها پراگ را آزاد كرد بلكه نيز آزاد كرد [Nazi death camp] آشویتس ، کاملاً سزاوار جایگاه خود در پراگ بود ، “ Zeman در مصاحبه ای با پخش کننده محلی iPrima اشاره کرد.

وی که از پشت ماسک صورت پزشکی صحبت می کرد ، از بین بردن این بنای یادبود فرمانده گروه اول ارتش جبهه اوکراین ، یکی از مشهورترین ژنرال های ارتش سرخ جنگ جهانی دوم را نام برد. “یک خنده و گنگ” تصمیم گیری

کسانی که پشت آن هستند “در زندگی خود به هیچ چیز نرسیده اند. آنها نسبت به کسانی که موفق شدند حسادت می کنند. متأسفانه ، افراد بسیار زیادی وجود دارند. آنها از نفرت و حسادت رانده می شوند ، “ او گفت.

مقامات منطقه شش در پایتخت چک ، پراگ ، مجسمه كونف را از پایه آن در اوایل آوریل برداشتند. در میان محاصره کرونویروس ، شهردار منطقه اودرج کلار به شوخی گفت که فرمانده برنز مجازات شد زیرا “او ماسکی روی آن نداشت.”

کولار هم به دلیل سیاستهای تفرقه آورانه و هم به دلیل حس طنز او به صورت آنلاین منفجر شد. بسیاری نیز به وی مظنون بودند كه در هنگام شیوع Covid-19 قصد خراب كردن این بنای تاریخی را برای جلوگیری از اعتراضاتی مانند مواردی كه در سپتامبر گذشته هنگام تصمیم گیری در مورد مجسمه رخ داده ، مشكوك كنند.

اخبار مرتبط  من تعهد کردم چه؟ به نظر می رسد ووچیچ ، رئیس جمهور صربستان پس از اعلام ترامپ مبنی بر انتقال بلگراد از سوی سفارت به اورشلیم ، متعجب (VIDEO) - RT World News
همچنین در rt.com
“روز تاریک” در پراگ: مقامات چک از شر “ماسک” استفاده نمی کنند به بهانه Covid-19 برای خراب کردن بنای یادداشت آزاد کننده شورویاین اقدام واكنش شدیدی را از طرف مسكو برانگیخت ، كه به طور جدی با تلاش غرب و برخی از كشورهای اروپای شرقی برای بازنویسی تاریخ جنگ جهانی دوم مخالف است. برچیده شدن بنای یادبود به عنوان یک توصیف شده است “روز تاریک” در تاریخ پراگ و الف “تحریک” با هدف آسیب رساندن به روابط بین روسیه و جمهوری چک.

دادستانهای روسی طبق قانون جدیدی پرونده تخریب یا آسیب رساندن یادبودهایی را که برای حفاظت از کشور درگذشت ، پرونده جنایی علیه دولت منطقه شش را آغاز کرده اند. زمن از این اقدام انتقاد کرد “ضد تولید” برای روابط دو جانبه و دخالت در امور داخلی جمهوری چک.
همچنین در rt.com
رئیس جمهور چک با انتقاد از تکذیب ورود مقامات روسی ، آن را “تحریک احمقانه” خواندتندیس كونف قرار است تا در موزه ای به نمایش گذاشته شود “رژیمهای توتالیتر” در دوره های مختلف در خاک چک حضور دارند این بدان معنی است که فرمانده اتحاد جماهیر شوروی ، که مانند قهرمان در پراگ در مه 1945 مورد استقبال قرار گرفت ، احتمالاً بخشی از همان نمایشگاه نازی ها خواهد بود که در زمان جنگ جهانی دوم دولت چک را به اشغال خود درآورد. با این حال ، در حال حاضر مشخص نیست که در صورت وقوع این موزه کجا و زمان باز خواهد شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *