رئیس جمهور کره جنوبی ابراز امیدواری می کند که “موفقیت بزرگی” با پیونگ یانگ داشته باشد در حالی که او قول می دهد روابط خود را با ایالات متحده تحت حمایت بایدن تقویت کند – RT World News

رئیس جمهور کره جنوبی ابراز امیدواری کرده است که همکاری بشردوستانه با پیونگ یانگ می تواند منجر به “پیشرفت بزرگ” در روابط سرد شود. با این حال ، شمال قبلاً موضوعاتی مانند “غیر ضروری” را از بین برد.

رئیس جمهور مون جه این در سخنرانی سالانه خود در سال نو روز دوشنبه ، بر آمادگی خود برای گفتگو با شمال هر زمان که این کشور آماده است ، تکرار کرد.

“گفتگو و رفاه مشترک عامل اصلی روند صلح در شبه جزیره کره هستند” او گفت. “اراده ما برای دیدار در هر زمان ، هر مکان و تمایل به گفتگو … بدون تغییر باقی مانده است.”

در همان زمان ، مون ابراز امیدواری کرد تا روابط کشور با ایالات متحده تحت دولت جو بایدن بیشتر تقویت شود.

“ما اتحاد با ایالات متحده را در راستای آغاز به کار دولت بایدن تقویت خواهیم کرد ، در حالی که آخرین تلاش ها را برای دستیابی به موفقیت بزرگ در مذاکرات بن بست کره شمالی- و بین کره انجام می دهیم” مون گفت ، همکاری در زمینه های بشردوستانه ، از جمله مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا ، ممکن است راه را برای روابط بهتر با پیونگ یانگ هموار کند.
همچنین در rt.com
کره شمالی می گوید دیگر نیازی به گفتگو با ایالات متحده نیست زیرا آنها فقط “ترفندی کم عمق” برای خوب جلوه دادن ترامپ نیستنداخبار مرتبط  همه ، زانو بزن! تماشای شیوه تظاهرات تازه اتخاذ شده در سراسر جهان - RT World News

بعید به نظر می رسد که سخنان مون به نوعی در بهبود روابط بین دو کره سهیم باشد ، زیرا آنچه وی وعده داده است دقیقاً برعکس آنچه شمال می خواهد ، است.

کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی که آخر هفته در جلسه مهم حزب کارگران حاکم صحبت می کرد ، جنوب را به دلیل تلاش برای تسکین پیونگ یانگ با پیشنهاد همکاری در مورد “مسائل اساسی” مانند گردشگری ، همه گیری ، و سایر موضوعات بشردوستانه. کیم اظهار داشت: فقط یک تغییر اساسی در نگرش سئول ، از جمله توقف خرید سلاح های جدید و انجام تمرین های نظامی با ایالات متحده ، می تواند به برقراری رابطه کمک کند.
همچنین در rt.com
“بزرگترین دشمن ما”: کیم کره شمالی می گوید رئیس جمهور بعدی ایالات متحده احتمالاً “تحریم های وحشیانه” را ادامه خواهد دادکیم علامت گذاری کرد و واشنگتن را به نام “پیونگ یانگ” در مورد دولت جدید ایالات متحده نفس نمی کشد “بزرگترین دشمن” کشور او همچنین گفت “وحشیانه” انتظار می رود تحریم ها علیه کشورش به دولت بایدن منتقل شود.

“مهم نیست که چه کسی در ایالات متحده قدرت دارد ، ماهیت واقعی ایالات متحده و سیاست های اساسی آن در قبال کره شمالی هرگز تغییر نمی کند ،” او تاکید کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *