رئیس حقوق بشر سازمان ملل خونریزی میانمار را در میان افزایش تعداد کشته شدگان تحت کودتای نظامی محکوم کرد – RT World News

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت ، نیروهای امنیتی تحت هدایت نظامی نظامی میانمار باید سرکوب خشونت آمیز خود علیه معترضان صلح آمیز را متوقف کنند.

“ارتش میانمار باید دست از قتل و زندانی کردن معترضین بردارد” Bachelet گفت ، توصیف به عنوان “نفرت انگیز” گزارش هایی مبنی بر شلیک گلوله های مستقیم پلیس و ارتش به سمت تظاهرکنندگان و هجوم بردن تیم های پزشکی

این کشور از اول فوریه ، هنگامی که نیروهای مسلح قدرت را بدست گرفتند و رهبر آنگ سان سوچی و منتخب دموکراتیک ملت جنوب شرقی آسیا و دیگر مقامات دولتی را بازداشت کردند ، تحت یک کودتای نظامی قرار گرفته است.

در 24 ساعت گذشته ، فیلم هایی به نمایش درآمده است که نشان می دهد کارگران پزشکی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند ، یک معترض در یک فاصله خالی تیراندازی شده و یک سرباز هشدار می دهد ، “من هر کسی را که می بینم شلیک می کنم.”

طبق اعلام دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد از زمان شروع کودتا اکنون حداقل 54 نفر توسط نیروهای امنیتی کشته شده اند ، از جمله حداقل 30 نفر در روز چهارشنبه در جریان اعتراضات در سراسر یانگون ، ماندالای ، ساگینگ ، مگوی و مون. همچنین احتمال دارد صدها مصدوم وجود داشته باشد.

اخبار مرتبط  ستیزه جویان اسیر شده سوریه به رسانه ها گفتند كه آنها آمریكایی هستند كه برای جاسوسی از امکانات روسی ، ایرانی و سوری اعزام شده اند - RT World News

سازمان ملل گفت ، حداقل 1700 بازداشت در رابطه با اعتراضات نیز انجام شده است و به برخی از تظاهرکنندگان احکام زندان از هفت روز تا دو سال محکوم شده اند.
همچنین در rt.com
گفته می شود ارتش میانمار یک روز پس از 18 کشته شدن در “یکشنبه خونین” معترضان ضد کودتا را به آتش می کشدروز پنجشنبه تظاهرات بیشتری در بزرگترین شهر میانمار ، یانگون و مونیوا برگزار شد ، جایی که گزارش شده بود پلیس برای متفرق کردن معترضین به طور مستقیم و گاز اشک آور شلیک کرده است.

ارتش پس از ادعای تقلب در انتخابات نوامبر 2020 این کشور ، که حزب سوچی در آن با شکستی پیروز شد ، قدرت را در میانمار به دست گرفت. این کودتا در سطح بین المللی محکوم شده است و همچنین باعث اعتراض در کشورهای دیگر از جمله همسایگان تایلند شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *