رئیس دادگستری ایالات متحده ادعا کرد رئیس جمهور هندوراس می خواست “مواد مخدر را تا حد بالایی گرینگو” بالا ببرد – RT World News

دادخواستهایی از سوی دادستانهای فدرال آمریكا مبنی بر رشوه گرفتن رئیس جمهور هندوراس از اربابان مواد مخدر و حتی اعزام ارتش این كشور برای نگهبانی از آزمایشگاه كوكائین ارائه شده است.

این دادخواست ها روز جمعه به منطقه جنوبی نیویورک علیه جیووانی فوئنتس رامیرز ، مظنون به قاچاقچی مواد مخدر از هندوراس ارسال شد. رامیرز سال گذشته در فلوریدا دستگیر شد و اکنون با اتهامات مربوط به مواد مخدر و اسلحه روبرو شده است.

دادستان ها ادعا كردند كه مظنون در توطئه ای پرآوازه برای پركردن آمریكا با كوكائین بوده و مستقیماً به رئیس جمهور هندوراس ، خوان اورلاندو هرناندز رفته است. در حالی که از این مقام به صراحت در این حرکات نام برده نشده بود و فقط CC-4 (همدست شماره 4) نامیده می شد ، جزئیات ارائه شده به وضوح او را شناسایی می کند. در این اسناد از CC-4 به عنوان رئیس جمهور این کشور یاد می شد و همچنین از برادر وی خوان آنتونیو (‘تونی’) هرناندز ، قاچاقچی مواد مخدر محکوم می شد.
همچنین در rt.com
چارلی سلست: کشتی ارواح مملو از کوکائین پس از سالها در دریای آزاد در جزایر مارشال شستشو می شود“CC-4 گفت كه او می خواست به اداره مبارزه با مواد مخدر آمریكا بفهماند كه هندوراس با قاچاق مواد مخدر مبارزه می كند ، اما در عوض او قصد دارد استرداد را از بین ببرد و” مواد مخدر را تا بالای بینی گورگان “براندازد ،” حرکات خوانده شده

رامیرز ، که گویا تولید کرده است “صدها کیلوگرم در ماه” از کوکائین و چندین نفر برای محافظت از تجارت وی کشته شد ، “برانگیخته” اسناد ادعا می کند که از هرناندز محافظت می کند و موافقت می کند که هم با او و هم برادرش برای انتقال دارو به آمریکا کار کند. پس از دریافت حمایت های برجسته ، متهم ادعا می کند تجهیزات درجه نظامی و محافظت مستقیم از ارتش این کشور را دریافت کرده است.

اخبار مرتبط  پارلمان اسرائیل تشکیل دولت نتانیاهو-گانتز - دولت اضطراری ملی ، - اجتناب از انتخابات چهارم را تصویب کرد - RT World News

“تا اواخر سال 2013 ، متهم به طور مستقیم با CC-4 و مقامات عالی رتبه در ارتش هندوراس همکاری کرد ،” اسناد ذکر شده است.

دادستان ها گفتند آنها یک شاهد آماده برای شهادت دارند “اینکه آنها و دیگر قاچاقچیان مواد مخدر در ازای محافظت از اجرای قانون و استرداد به ایالات متحده ، رشوه گسترده به CC-4 می پرداختند.” در مجموع ، اعتقاد بر این است که هرناندز برای حفاظت از تجارت قاچاق مواد مخدر حدود 1 میلیون دلار رشوه دریافت کرده است.

هرناندز در سال 2013 به عنوان رئیس جمهور هندوراس انتخاب شد و برای بار دوم در سال 2017 مجدداً انتخاب شد. وی حتی پس از محکومیت برادرش به اتهام قاچاق در سال 2019 ، مرتباً هرگونه مشارکت در تجارت مواد مخدر را رد کرده است. رئیس جمهور همچنین دادستانها ادعا كرد كه حدود 1.5 میلیون دلار درآمد مواد مخدر به وی كمك كرده است تا در وهله اول انتخاب شود.
همچنین در rt.com
اسلحه ، مواد منفجره ، زیردریایی و کوکائین: آمریکا برادر رئیس جمهور هندوراس را متهم می کندرئیس جمهور خود را به عنوان شخصی که با مواد مخدر مبارزه می کند نشان می دهد و حتی ادعا کرده است که قاچاقچیان سعی داشته اند تا او را برای انتقام جویی کنند. علیرغم ادعاهای جدید ، هیچ اتهامی علیه رئیس جمهور توسط ایالات متحده مطرح نشده است ، زیرا وزارت دادگستری این کشور معمولاً اتهاماتی را علیه رهبران فعلی خارجی تشکیل نمی دهد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *