رئیس سابق الجزیره از توئیتر می خواهد تا در تهیه لیست روزنامه نگاران عرب حامی اصلاح روابط با اسرائیل کمک کند – RT World News

رئیس سابق شبکه خبری الجزیره قطر می خواهد لیستی از روزنامه نگاران عرب که از تصمیم امارات و بحرین برای اصلاح روابط با اسرائیل حمایت کردند ، باشد. وی گفت که این کار برای مقاصد اسنادی بوده است ، نه شرمنده آنها.

“به منظور اسناد: روزنامه نگاران ، نویسندگان و سیاستمداران چه کسی از توافق امارات و بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل حمایت کردند؟” یاسر ابو هیلالا ، که از 2014 تا 2018 مسئول پخش دولتی الجزیره عربی در قطر بود ، از پیروان توییتر خود س askedال کرد.

ابو هلاله از مردم می خواست نام آن روزنامه نگاران و نشریات آنها را برای او بفرستند تا وی بتواند آنها را به آنچه # لیست نرمال سازها می خواند اضافه كند. وی به سه روزنامه نگار از اردن ، عربستان سعودی و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) برای شروع لیست پیشنهاد کرد.

این تماس ابتدا به زبان عربی بود ، اما بعداً ده ها توییت به زبان انگلیسی دنبال شد.

رئیس سابق الجزیره گفت که وی عادی سازی با اسرائیل را “خنجر از پشت” و خیانت به حقوق ملت فلسطین می داند. موضع وی مطابق با انتقادهای تند امارات و بحرین در رسانه های قطر در روزهای اخیر بود.

قطر پس از اجرای تحریم امارات ، عربستان سعودی ، بحرین و مصر در سال 2017 با همسایگان عرب خود روابط دشواری دارد. آنها دوحه را به دلیل ارتباط با گروه اخوان المسلمین مصر و دخالت در امور سایر کشورها به حمایت از تروریسم متهم کردند. کشورها.

ریاض و متحدانش اولتیماتوم صادر کردند و گفتند که محدودیت ها فقط در صورت موافقت قطر برای تحقق مجموعه ای از خواسته ها از جمله تعطیل کردن الجزیره برداشته می شوند. اما دوحه که هرگونه تخلف را انکار می کند ، حاضر به بازی در این زمینه نشد.
همچنین در rt.com
ترامپ اعلام کرد که بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل از امارات متحده عربی پیروی می کنداخبار مرتبط  بیش از نیمی از پرستاران فرانسوی در آستانه فرسودگی شغلی در میان بیماری همه گیر Covid-19 - نظرسنجی - RT World News

رسانه العربیه با حمایت مالی عربستان سعودی مقاله ای در مورد طرح ابو هیلالا منتشر کرد و گفت که او یک برنامه را تنظیم می کند “لیست سیاه” و آن “به عنوان حمله مستقیم به همکارانش تلقی می شد.” اما وی با اصرار بر اینکه ادعاهای العربیه چنین است ، همه اتهامات را رد کرد “غلط” و اینکه عمداً اقدامات وی را نادرست تفسیر کرده است.

ابو هلاله گفت این لیست بود “یک روند عادی جمع آوری اطلاعات” ، کاری است که روزنامه نگاران انجام می دهند. “من آن را” لیست شرم “صدا نکردم” او اشاره کرد

وی حتی به شوخی گفت افرادی که در لیست او هستند احتمالاً توسط باشگاه مطبوعات دبی در امارات متحده عربی مورد احترام قرار می گیرند.

ابوظبی در ماه اوت با عادی سازی روابط با اسرائیل موافقت کرد ، در حالی که بحرین اعلام کرد که روز جمعه به متحد عرب خود خواهد پیوست. انتظار می رود سه کشور هفته آینده اعلامیه ای برای صلح در کاخ سفید امضا کنند ، زیرا ایالات متحده به طور فعال در روابط نزدیک آنها مشارکت دارد.
همچنین در rt.com
ایران اقدام “شرم آور” بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل را انتقاد کرد و آن را خیانت به فلسطینیان خوانداین اقدام مورد انتقاد شدید فلسطین و ایران قرار گرفت زیرا این امر با موضع مشترک دیرینه جهان عرب مبنی بر عادی سازی با اسرائیل تنها در صورت عقب نشینی نیروهای اسرائیلی از سرزمین های اشغالی و پذیرفتن دولت فلسطین مغایرت دارد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *