رئیس سازمان جهانی بهداشت انتقاد كرد كه از آفریقا به عنوان زمین آزمایش واكسن Covid-19 استفاده كند – RT World News

رئیس سازمان بهداشت جهانی Tedros Adhanom Gbrebreesus گفت: پیشنهاد دو متخصص پزشكی فرانسه برای آزمایش واكسن های كورو ویروسی در آفریقا نژادپرستانه ، هراس آور و یادآوری ذهنیت استعماری است.

ژان پل میرا و کامیل لوکت هفته گذشته با حضور در کانال تلویزیونی فرانسوی LCI این مسئله را مطرح کردند و به کمبود ماسک ، معالجه و تهویه مطبوع در این قاره اشاره کردند.

روز دوشنبه درباره این سؤال ، تودروس گفت كه او است “وحشت زده” توسط “اظهارات نژادپرستانه”

پاتوق از ذهنیت استعماری متوقف شده است.

“آفریقا نمی تواند و نخواهد بود زمینه آزمایش برای هر گونه واکسن ،” گفت رئیس WHO ، که از اتیوپی استقبال می کند. “ما تمام قوانین را برای آزمایش هرگونه واكسن یا درمانی در سراسر جهان با استفاده از قوانین یكسان ، چه در اروپا ، آفریقا و چه در هر كجا انجام خواهیم داد.”

اظهارات تدروس محكوم به محكوم كردن چند فوتبالیست اروپایی از میراث آفریقایی است كه بلافاصله پس از گفتگو از خبرگان فرانسوی پخش شد.

دیدیه دروگبا – متولد ساحل عاج – این پیشنهاد را خواند “رسوا” و “کاملاً منزجر کننده” ، وی افزود: نباید از آفریقایی ها به عنوان خوکچه هندی استفاده شود.

اخبار مرتبط  بیش از 100،000 تخلیه شده در جنوب غربی چین که در اثر وقوع سیل در دهه های گذشته آسیب دیده است (VIDEO) - RT World News
همچنین در rt.com
“آفریقایی ها خوکچه هندی نیستند”: Drogba و Eto’o با انتقاد از پیشنهادات “نژادپرستانه” مبنی بر استفاده آفریقا به عنوان زمین آزمایش coronavirus“آفریقا یک زمین بازی برای شما نیست ،” ساموئل اتو ، مهاجم سابق بارسلونا ، متولد کامرونیا ، توییت کرد.

دمبا با ، که در فرانسه متولد شده اما برای سنگال و باشگاه ترکیه ای استانبول Başakşehir بازی می کند ، آن را اثبات ظرافت نژادپرستی در غرب خواند.

با وجود فقدان نسبی تجهیزات و فن آوری های محافظتی نسبت به سایر نقاط ، آفریقا تا به امروز کمتر تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار گرفته است. از میان 1.3 میلیون پرونده مستند Covid-19 در سراسر جهان ، تنها 9،500 مورد در آفریقا به ثبت رسیده اند ، و این در حالی است که تقریباً زیر 450 مورد تایید شده است. برای مقایسه ، ایالات متحده تقریباً 350،000 مورد و بیش از 10،000 مرگ داشته است.
همچنین در rt.com
کشته شدگان Covid-19 در ایالات متحده در 10،000 گذشته در میان تلفات نگرانی در مورد تلفات کشف نشده و خوش بینی محتاطانه افزایش یافتفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *