رئیس سازمان ملل متحد خواستار “تنش فوری” در غزه و اسرائیل پس از آن است که تل آویو گزارش آتش بس مصر را رد کرد – اخبار جهانی RT

آنتونیو گوترش ، رئیس سازمان ملل متحد از طرف های متخاصم در اسرائیل و نوار غزه درخواست کرد تا با پایان ماه مبارک رمضان مسلمان ، خونریزی را متوقف کنند ، در میان گزارش ها مبنی بر رد طرح آتش بس توسط مصر توسط مقامات اسرائیلی.

“به احترام روح عید ، من خواستار کاهش شدید و توقف جنگ در غزه و اسرائیل هستم ،” دبیرکل پنجشنبه شب در توییتی گفت ، با اشاره به شب آخر ماه رمضان ، عید فطر ، هنگامی که مسلمانان روزه یک ماهه خود را افطار می کنند.

بیش از حد بسیاری از غیرنظامیان بی گناه درگذشته اند. این درگیری فقط می تواند باعث افزایش رادیکالیسم و ​​افراط گرایی در کل منطقه شود.

تقاضای پرشور گوترس در چهارمین شب متوالی موشکی و هوایی بین ارتش اسرائیل و شبه نظامیان فلسطینی مستقر در غزه صورت گرفت. روزهای اعتراضات بی نظم به دلیل بیرون راندن خانواده های فلسطینی ساکن در بیت المقدس شرقی روز دوشنبه به اوج خود رسید ، در حالی که نیروهای امنیتی در تظاهرات سرکوب می کردند ، همچنین هنگام جمع شدن نمازگزاران در داخل مسجد الاقصی به یورش حمله کردند و باعث اولین شلیک موشک از حماس در آن شب شد.
همچنین در rt.com
ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروهای زمینی اسرائیل اکنون به نوار غزه در حال ترس از حمله قریب الوقوع حمله می کننداخبار مرتبط  تنظیم کننده داروی اتحادیه اروپا می گوید واکسن AstraZeneca Covid "بدون هیچ نشانه ای" باعث مرگ می شود ، پس از توقف اتریش در مورد ترس از ایمنی - RT World News

از آن زمان تاکنون ، بیش از 100 فلسطینی در رشته بمباران نیروهای ارتش اسرائیل در سراسر غزه جان خود را از دست داده اند ، از جمله 28 کودک ، در حالی که دست کم شش اسرائیلی در انفجار موشک جان خود را از دست داده اند ، از جمله یک سرباز ارتش اسرائیل و یک کودک.

با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تعهد برای ساخت حماس “بهای سنگینی بپردازید” و حمله را در پنجشنبه شب ادامه دهید ، به نظر می رسد بمباران ادامه دارد. در همین حال منابع به نقل از العربیه گفتند که یک هیئت مصری برای پیشنهاد یک الف به تل آویو سفر کرده است “آتش بس انسانی” ، اما پس از رد این طرح توسط مقامات اسرائیلی از شهر خارج شد.

اگرچه ارتش اسرائیل در حال آماده سازی حمله زمینی بالقوه بود ، اما ظاهراً پنج شنبه شب در ارسال نیرو متوقف شد. بعداً سخنگوی نظامی نیز همین موضوع را تأیید کرد و گفت که در حال حاضر ، چکمه ها از مرز عبور نخواهند کرد و نیروهای زمینی فقط از داخل خاک اسرائیل در گلوله باران توپخانه شرکت خواهند کرد.
همچنین در rt.com
روسیه از اسرائیل می خواهد “بلافاصله” اسکان مناطق فلسطین را پایان دهد و صلح را در اماکن مقدس اورشلیم حفظ کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *