رئیس ستاد ارتش گفت که نیروهای فرانسوی که به ماکرون در مورد “ایجاد جنگ داخلی” هشدار داده اند ، در صورت آزادی بیان برای انجام وظیفه ، باید استعفا دهند – RT World News

رئیس ستاد نیروهای مسلح گفت که پرسنل ارتش فرانسه که نامه دیگری را به رئیس جمهور امانوئل مکرون هشدار داده و وی را در مورد “جنگ داخلی” ظاهراً قریب الوقوع هشدار داده اند ، استعفا دهند تا بتوانند نگرانی های خود را آزادانه اعلام کنند.

ژنرال فرانسوا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کسانی در میان سربازان و افسران فرانسوی که تمایل به اظهارات عمومی در مورد اوضاع سیاسی این کشور را دارند می توانند بدون خدشه دار کردن بی طرفی ارتش – با استعفا راهی کامل برای دفاع از عقاید خود پیدا کنند. لکوینتر

“منطقی ترین چیز قطعاً ترک است [the army] تا بتوانیم عقاید و عقاید خود را کاملاً رایگان در معرض دید عموم قرار دهیم [way]، “ ژنرال در نامه ای خطاب به افسران ، درجه داران ، سربازان وظیفه فعال ، ملوانان و نیروی هوایی و همچنین نیروهای ذخیره گفت.

سخنان وی در واکنش به نامه سرگشاده دیگری بود – نامه ای در نوع خود – که توسط تعداد ناشناسی از پرسنل ارتش فرانسه امضا شده است. این فرد در مجله محافظه کار Valeurs Actuelles که یکشنبه گذشته منتشر شد ، به مقامات ارشد فرانسه درباره ه “تولید جنگ داخلی” در کشور و با انتقاد از واکنش دولت به اولین نامه از این دست ، که توسط 25 ژنرال بازنشسته و همچنین صد افسر و بیش از هزار سرباز امضا شد.
همچنین در rt.com
“جنگ داخلی در فرانسه در حال ایجاد است و شما آن را می دانید”: ارتش فرانسه با نامه سرگشاده جدید ، یک ماسوره دیگر در ماکرون به راه انداختنویسندگان نامه دوم دولت را به خاطر ساخت آنچه گفته اند انتقاد کردند “امتیازات” به اسلام گرایی و به خطر انداختن “تجزیه” از فرانسه.

Lecointre استدلال کرد که اعضای نظامی وظیفه فعال که نامه دوم را امضا کردند ، “متجاوز” تعهدات خود را از “بی طرفی” تحمیل شده بر هر سرباز فرانسوی.

“به نام اعتقادات شخصی ،” وی گفت ، این سربازان و افسران نیروهای مسلح را درگیر بحث كردند ، در آن ارتش نه از نظر قانونی و نه از نظر اخلاقی حق دخالت داشت. لکوینتره از کسانی که نامه را امضا کرده اند خواست “برای نشان دادن عقل سلیم” و استعفا ، در حالی که کوتاه تهدید آنها را با هر گونه تحریم رسمی متوقف.

هر سربازی آزاد است که به آنچه می خواهد فکر کند ، اما تشخیص آن به عهده او است [between]… آنچه از مسئولیت او به عنوان یک شهروند ناشی از مسئولیت او به عنوان یک سرباز است.
همچنین در rt.com
18 سرباز وظیفه فعال فرانسوی به دلیل انفجار نامه های باز “انبوهی از اسلام گرایان” و “جنگ داخلی” در معرض دادگاه نظامی قرار خواهند گرفتاخبار مرتبط  تنظیم کننده داروی اتحادیه اروپا از AstraZeneca Covid-19 برافروختگی حمایت می کند ، اگرچه "به طور قطعی نمی تواند ارتباط لخته خون را رد کند - RT World News

اولین نامه که در 21 آوریل – در شصتمین سالگرد کودتای نافرجام علیه ژنرال شارل دوگل به دلیل حمایت از استقلال الجزایر – منتشر شد ، سروصدای مقامات عالی فرانسه را ایجاد کرد. لکوینتر در آن زمان گفت که 18 نظامی که به عنوان امضاکنندگان آن معرفی شده اند با یک دادگاه نظامی روبرو خواهند شد. رئیس ستاد همچنین قول داد که شخصاً نامه ای لعنتی به ژنرال کریستین پیکوئال – فرمانده سابق لژیون خارجی فرانسه – که اولین نامه را نیز امضا کرد ، بنویسد.

“من همه آنها را محروم می کنم … حق اظهارات سیاسی را با برجسته کردن رتبه آنها ،” لکوینتر اضافه شد.

نامه دوم نیز با واکنش تند مقامات عالی فرانسه روبرو شد. وزیر کشور جرارد دارمانین شهامت نویسندگان را که ترجیح می دادند ناشناس بمانند زیر سوال برد ، در حالی که رئیس جمهور سابق فرانسوا اولاند آنها را به “تمایل به به چالش کشیدن اصول جمهوری”.

وزیر دفاع فلورانس پارلی گفت که “ارتش ها برای مبارزات انتخاباتی نیستند بلکه برای دفاع از فرانسه هستند.”
همچنین در rt.com
هنگامی که ارتش فرانسه با هشدار “جنگ داخلی” دومین ، به ماکرون حمله می کند ، درگیری داخلی که توسط اسلامگرایان تقویت می شود واقعاً چقدر محتمل است؟فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *