رئیس سپاه به ترامپ درباره قصاص هشدار می دهد اگر “موی سر ایرانی از بین برود” در حالی که تنش افزایش می یابد زیرا ایالات متحده تهدید به تحریم است – RT World News

سرلشکر ارشد ایران از هدف گرفتن ترامپ ، به استعاره ، پرهیز نکرد و به او گفت که اگر هر ایرانی را به خطر بیندازد ، نگران اصلاح موهای خود باشد. این در حالی است که در جنگ واژه های و ایران تیرهای بیشتری شلیک شده است.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، این سه توئیت را با هشدار درباره هرگونه حمله ایران به آمریكا ارسال كرد. “با حمله به ایران روبرو خواهد شد که اندازه آن 1000 برابر خواهد بود.” این سخنان آتشین در پی گزارش های رسانه ای مبنی بر اینکه تهران در حال بررسی ترور لانا مارکس ، سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی است ، بود.

طولی نکشید که ایران تهدید را بازگرداند ، و ژنرال حسین سلامی رئیس سپاه پاسداران ایران (شنبه) با یک ضربه تند وشدید زدن مستقیم به سمت ترامپ این شنبه. وی به رسانه های محلی گفت كه مقابله به مثل با اقدام بالقوه آمریكا انجام خواهد شد “جدی” مانند “ما همه چیز را در عمل ثابت خواهیم کرد.”

اگر مویی از سر ایرانی خارج شود ، ما تمام کرکهای شما را برمی داریم.

سلامی با ارجاع به یک بخش سیاسی – مبتنی بر منابع اطلاعاتی ناشناس آمریکا – صریحاً گفت هیچ دلیلی برای هدف قرار دادن سفیر مارکس توسط ایران وجود ندارد.

جمهوری اسلامی ممکن است واقعاً در حال انجام عملیات مخفی در خارج از کشور باشد ، اما تنها اهدافی را در نظر دارد که در حمله هواپیمای بدون سرنشین ایالات متحده بودند که قاسم سلیمانی ، یک فرمانده با نفوذ سپاه و فرمانده طولانی مدت ، را در نزدیکی فرودگاه بغداد در ژانویه ، سلام کشته است. تصدیق کرد

“ما به مردمی ضربه خواهیم زد که به طور مستقیم و غیرمستقیم در شهادت این بزرگ مرد نقش داشتند.” او گفت.

اختلاف درگیری آمریكا و ایران در هفته های اخیر افزایش یافته است ، بیشتر به دلیل تهدیدهای واشنگتن به “ضربه محکم و ناگهانی” تحریم های سازمان ملل تحت توافق هسته ای سال 2015. ایالات متحده در سال 2018 از همان معامله خارج شد اما اصرار داشت که در حقوق خود باشد تا اقدامات مجازات را بازگرداند.

ماه گذشته ، واشنگتن در شورای امنیت سازمان ملل متحد متحمل شکست تحقیرآمیزی شد پس از آنکه اکثر اعضای آن – از جمله انگلیس ، فرانسه و آلمان که همچنان به پیمان هسته ای پایبند هستند – پیشنهاد ایالات متحده برای تحریک بازگشت تحریم ها را رد کردند.

اما این امر مانع تلاش مجدد ایالات متحده نشد. “ما برای اعمال مجدد تحریم ها به سازمان ملل باز خواهیم گشت تا هفته آینده تحریم اسلحه دائمی شود” وزیر امور خارجه مایک پمپئو روز چهارشنبه اعلام کرد.

در پاسخ به این ، ژنرال سلامی گفت كه احتمال حمایت سازمان ملل از پیشنهاد آمریكا بسیار اندك است. “ایالات متحده امروز از نظر سیاسی منزوی است و حتی متحدان سنتی خود را در موضوع تحریم تسلیحاتی با خود نداشت.” او روشن کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *