رئیس شهر می گوید ، هنگ کنگ “گشودنی” در امنیت ملی چین است ، با هدف بازگرداندن سیستم سیاسی “از هرج و مرج” – RT World News

رئیس اجرایی کری لام روز چهارشنبه قانون امنیت ملی هنگ کنگ را ستود و گفت که اولویت فوری شهر بازگشت عادی به سیستم سیاسی پس از ماهها ناآرامی است.

لام در خط مشی سالانه خود به شورای قانونگذاری شهر نیمه خودمختار ، گفت كه هنگ كنگ به “چاله ای” در امنیت ملی تبدیل شده و خطرات مهمی را برای چین به وجود می آورد ، اما قانون جدید امنیت ملی این شهر “به طور چشمگیری م effectiveثر” است بازگرداندن ثبات.

یکی از اولویت های فوری ما بازگرداندن نظم قانون اساسی و سیستم سیاسی هنگ کنگ از هرج و مرج است.

“پس از یک سال ناآرامی اجتماعی با ترس از امنیت شخصی ، مردم هنگ کنگ می توانند یک بار دیگر از حقوق و آزادی های اساسی خود بهره مند شوند” لام گفت ، در چهارمین خط مشی خود طولانی ترین زمان خود است.

او همچنین اشاره کرد که “طرفداری از استقلال هنگ کنگ و تبانی با نیروهای خارجی به تدریج فروکش کرده است ، برخی از چهره های برجسته از سطح پایین برخوردار هستند ، سازمان های رادیکال فعالیت خود را متوقف کرده یا منحل شده اند.”

قانون امنیت ملی پس از ماهها اعتراض ضد دولتی در این شهر ، در ماه ژوئن توسط پکن وضع شد.

اخبار مرتبط  محققان استنفورد واکسن Covid-19 نانوذره تک دوزی تولید می کنند که نیازی به ذخیره سازی سرما ندارد - RT World News
همچنین در rt.com
دولت هنگ کنگ قدرت رد صلاحیت قانونگذاران “که امنیت ملی را به خطر می اندازند” – عالی ترین نهاد قانونگذاری چینلام همچنین دولت ها و مجالس قانونگذاری خارجی را به تشدید مداخلات در این کشور متهم کرد “در امور هنگ کنگ ، که کاملاً امور داخلی چین است ، امنیت کشور ما را به شدت به خطر می اندازد.”

دولت هنگ کنگ برنامه هایی را برای آموزش جوانان ، که در صف اول تظاهرات سال گذشته بودند ، در مورد احترام به نمادهای ملی چین معرفی می کند.

آدرس لام بیش از یک ماه به تعویق افتاد زیرا وی خواستار حمایت پکن از اقدامات اقتصادی با هدف احیای اقتصاد مرکز اقتصادی بود. به گفته لام ، سخنرانی او “حمایت قاطع دولت مرکزی را نشان می دهد” برای هنگ کنگ

آدرس لام سال گذشته با تظاهرات متوقف شد ، اما این بار هیچ اعتراضی صورت نگرفت. پس از اینکه پکن به دولت محلی اجازه رد صلاحیت قانونگذاران را داد ، اوایل این ماه همه قانونگذاران مخالف استعفا دادند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *