رئیس ضد تروریسم وین پس از حمله مرگبار در پایتخت اتریش به حالت تعلیق درآمد – اخبار جهانی RT

رئیس آژانس مسئول عملیات ضد تروریسم در وین تا زمان تحقیقات در مورد حمله مرگبار اسلام گرایان که در اوایل این هفته در پایتخت اتریش رخ داد ، به حالت تعلیق درآمده است.

“رئیس دفتر منطقه ای حفاظت از قانون اساسی و ضد تروریسم (BVT) از من خواست که وظایف او را به حالت تعلیق درآورم ، زیرا او نمی خواهد مانع یک تحقیق منظم شود.” گرهارد پوئرستل ، رئیس پلیس شهر ، روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت.

روز دوشنبه ، یک جوان 20 ساله ، که قبلاً به دلیل تلاش برای پیوستن به دولت اسلامی (داعش ، داعش / داعش سابق) در زندان به سر می برد ، با یک تفنگ اتوماتیک در وین غوغا کرد. مهاجم چهار نفر را کشته و بیش از 20 نفر را زخمی کرده است.

به دنبال این حمله – اولین حادثه از این دست در اتریش طی چند دهه اخیر – صدراعظم سباستین کورز قول داد که “اسلام سیاسی” و از دیگر رهبران اتحادیه اروپا خواست که آنچه را وی توصیف کرد کنار بگذارند “تحمل سوers تفاهم.”

دولت اتریش روز جمعه با اعلام تعطیلی دو مسجد که گفته می شود در رادیکال شدن مهاجم نقش داشته اند ، این وعده را عملی کرد.
همچنین در rt.com
اتریش مسجد و انجمن مذهبی را برای “رادیکالیزاسیون” حمله فرضی وین بستاخبار مرتبط  اتحادیه اروپا پس از وتو مجارستان و لهستان هنوز به دنبال راه حل برای جلوگیری از توافق بودجه است - RT World News

به گفته کارل نهامر ، وزیر کشور اتریش ، حدود 15 نفر در ارتباط با این تیراندازی بازداشت شده اند و همه آنها مظنون به عضویت در یک شبکه اسلامگرای تندرو هستند.

تعلیق رئیس مبارزه با تروریسم وین روز جمعه توسط نهامر تأیید شد. وزیر گفت که “اشتباهات واضح و از نظر ما غیر قابل تحمل است” توسط آژانسهای امنیتی ایالتی در پرتو حمله.

نهامر همچنین افزود كه سازوكارهای ارزیابی تهدید برای اطمینان از اقدامات نظارتی مناسب در اتریش مورد بازبینی قرار می گیرند.
همچنین در rt.com
پلیس آلمان به آپارتمان ها و دفاتر 4 نفر که مشکوک به ارتباط با حمله کننده وین هستند ، حمله کردPuerstl قبلاً فاش كرد كه اطلاعات مقامات اسلواكي مبني بر اينكه مهاجم وين اقدام به خريد مهمات در آنجا كرده است ناديده گرفته شده است و ارتباطات وي با افرادي در آلمان – كه توسط سرويس هاي امنيتي آلمان تحت نظارت اسلامگرايان تحت نظر بودند – شناخته شده است.

کنار هم قرار دادن این حقایق “می توانست در مورد ارزیابی تهدید عامل جنایت ، به نتیجه دیگری منجر شود” او گفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *