رئیس غذا در سازمان ملل هشدار می دهد: “قحطی نسبت های کتاب مقدس” بر سر بشریت به دلیل کووید 19 ، هشدار می دهد – RT World News

رئیس هیئت مبارزه با گرسنگی سازمان ملل هشدار داده است که همه گیر Covid-19 ممکن است منجر به فاجعه ای در مقیاس حماسه شود ، و میلیون ها نفر در سراسر جهان گرسنگی در سراسر جهان دارند.

“تمام داده های ما ، از جمله WFP پیش بینی می کند که تعداد افرادی که دچار سوء تغذیه هستند ، تا پایان سال 80 درصد رشد خواهند کرد ، … به یک فاجعه واقعی اشاره دارد.” دیوید بیزلی ، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در سازمان ملل (WFP) گفت.

ما در معرض خطر قحطی متناسب با کتاب مقدس هستیم

افزایش سریع تعداد افرادی که نمی توانند خود را تغذیه کنند ، فقط نتیجه فوری این بیماری است که باعث اختلال در رشد مواد غذایی و لجستیک در سراسر جهان شده است. خسارت های طولانی مدت بیشتر در سال های بعد محقق می شود.

“بدیهی است که تنش های اجتماعی رشد خواهد کرد ، مهاجرت افزایش می یابد ، درگیری ها افزایش می یابد و گرسنگی احتمالاً روی کسانی که قبلاً آن را تجربه نکرده اند ، تأثیر خواهد گذاشت.” این مقام به خبرگزاری روسی TASS گفت.
همچنین در rt.com
سازمان ملل هشدار می دهد که توسعه جهانی بشر برای اولین بار در 30 سال به دلیل کووید 19 کاهش می یابدبیسلی گفت ، پیش بینی های WFP می گوید كه كشورهای آمریكای لاتین با چشمگیرترین تغییر در وضعیت خود روبرو هستند و تعداد افراد مبتلا به سوء تغذیه تا 269 درصد افزایش می یابد. همین متریک برای کشورهای آسیای شرقی و مرکزی 135 درصد است. در جنوب صحرای آفریقا ممکن است تعداد گرسنه های آنها تقریباً دو برابر شود.

اخبار مرتبط  هشدار ESA در گزارش نگران کننده - تهدیدات ناخواسته فضایی منفجره در حال افزایش است - اخبار جهانی RT

بیسلی هشدار داد که گرسنگی جهانی در حال حاضر زیاد است. مگر اینکه اکنون اقدام جسورانه ای صورت گرفته باشد ، “بسیاری از مردم خواهند مرد ، کودکان سال ها از عواقب سوء تغذیه رنج خواهند برد و جهان تمام پیشرفت های حاصل از مبارزه با گرسنگی را در طول یک دهه گذشته از دست خواهد داد.” او گفت.

قیمت انفعال فوق العاده بالا خواهد بود.

این مقام گفت: امسال حدود 138 میلیون نفر در 83 کشور جهان برای تهیه مواد غذایی خود به WFP اعتماد می کنند. برای بسیاری از آنها بدن انسان دوستانه سازمان ملل متحد است “آخرین امید برای بقا”. در سودان جنوبی امسال 1.6 میلیون نفر به 5 میلیون نفری که در حال حاضر به کمک نیاز داشتند اضافه شد. در یمن ، WFP 13 میلیون تغذیه می کند.

اوضاع لبنان به ویژه پس از انفجار ویرانگر دو هفته پیش در بیروت ، بسیار شدید بود. این انفجار نه تنها انبارهای غلات را نابود کرد بلکه زنجیره های تأمین را نیز نابود کرد زیرا بندر آسیب دیده برای تهیه 85 درصد مواد غذایی مورد نیاز لبنان مورد استفاده قرار گرفت.
همچنین در rt.com
بسته شدن مدارس و تعطیلی مدرسه ممکن است باعث کشته شدن بیشتر کودکان نسبت به Covid-19 شودبیزلی از اهدا کنندگان بین المللی خواست تا برای مقابله با این فاجعه ، بودجه بیشتری را برای سازمان فراهم کنند. WFP در طی شش ماه آینده به 4.9 میلیارد دلار نیاز دارد تا برنامه های بشردوستانه خود را اجرا کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *