رئیس واکسن WHO می گوید که “انتقال خرد کننده” Covid-19 برای جلوگیری از جهش های بیشتر در میان شیوع واکسن جهانی حیاتی است – RT World News

یک انتقال دهنده سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز جمعه گفت که انتقال جهانی Covid-19 باید به شدت مهار شود تا اطمینان حاصل شود که ویروس جهش بیشتری پیدا نمی کند و به طور بالقوه باعث تضعیف استقرار فعلی واکسن ها می شود.

پروفسور کاترین اوبراین ، رئیس واکسیناسیون و واکسن های آژانس ، گفت که او می خواهد بر “اهمیت انتقال واقعی خرد” ویروس تأکید کند تا “حداکثر تأثیر” واکسن ها را تضمین کند.

“هنگامی که انتقال در جوامع بسیار زیاد باشد ، خطر ایجاد انواع مختلف نسبت به واکسن ها بیشتر می شود” وی روز جمعه در جلسه توجیهی رسانه ای WHO گفت.

نه تنها به دلیل انواع قبلی ، بلکه به دلیل احتمال ظهور انواع اضافی تحت فشار واکسن ها.

سرکوب انتقال امکان پذیر نیست “تا حداکثر درجه ممکن” ارزش ارزش واکسن ها به عنوان ابزاری برای مبارزه با ویروس در معرض خطر قرار می گیرد ، اوبراین اضافه کرد.

این پزشک گفت که تعدادی از مطالعات کوچک در حال انتشار است تا تعیین کند که آیا واکسن های فعلی در برابر ویروس های Covid-19 کمتر موثر هستند ، اما وی افزود که “خیلی زود” برای ارائه حکم در مورد این موضوع

کشورها در اروپا و سایر مناطق جهان اقدامات بهداشت عمومی خود را در تلاش برای مهار نرخ عفونت های بدتر شده توسط ویروس های جدید ، از جمله مواردی که در انگلیس ، آفریقای جنوبی و برزیل شناسایی شده ، سخت تر کرده اند.

اخبار مرتبط  مالت به دنبال بازگرداندن دندان کوسه باستانی است که توسط دیوید آتنبورو به شاهزاده انگلیس اهدا شده است - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
“برخی شواهد” نوع جدید UK Covid-19 باعث کشته شدن افراد بیشتری می شود – نخست وزیر بوریس جانسونروز جمعه ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس گفت که وجود دارد “برخی شواهد” ارتباط نوع انتقال پذیرتر B117 که در اواخر سال گذشته در انگلیس کشف شد و میزان مرگ و میر بالاتر است.

یک سویه معروف به P.1 ، از ایالت آمازونای برزیل ، در مسافرانی که اوایل ماه جاری وارد ژاپن شده بودند نیز کشف شد.

دولت آلمان روز جمعه تأیید کرد که اولین مورد از سویه برزیل را در مردی که از کشور آمریکای جنوبی وارد فرودگاه فرانکفورت می شود نیز کشف کرده است.

یک سویه Covid-19 قابل انتقال بیشتر نیز در آفریقای جنوبی کشف شده است ، که برخی از مطالعات اولیه آزمایشگاهی نشان داده اند که می تواند در برابر واکسن ها بسیار مقاوم تر باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *