رئیس کمیسیون می گوید: اتحادیه اروپا می تواند در هفته های آینده دو واکسن Covid-19 را تأیید کند – RT World News

رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین اعلام کرد که اتحادیه اروپا قرار است هر دو واکسن Moderna و Pfizer-BioNTech را قبل از پایان سال تصویب کند ، به این معنی که سپس می توانند در سراسر بلوک توزیع شوند.

فون در لاین در سخنرانی خود پس از نشست ویدیویی رهبران اتحادیه اروپا در روز جمعه ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که “اگر همه مراحل بدون مشکل پیش برود ، EMA [European Medicines Agency] می تواند واکسن Pfizer / BioNTech و Moderna را از اوایل نیمه دوم دسامبر مجوز بازاریابی مشروط خود را بدهد. ”

این جلسه در وهله اول به کارگیری اتحادیه در مورد بیماری همه گیر و چگونگی همکاری کشورهای عضو در طول دوره جشن برای محافظت از شهروندان و مهار شیوع ویروس پرداخته است ، زیرا برخی از کشورها محدودیت های مربوط به زمان کوتاه را برای جلوگیری از کریسمس کاهش می دهند.

رئیس کمیسیون اروپا در حالی که در حال حاضر تحت بررسی اتحادیه اروپا نیست ، گفت كه واكسن Sputnik V روسیه اگر تحت همان روش مجوز EMA همانند سایر نامزدهای واكسن باشد ، می تواند در كشورهای عضو مورد استفاده قرار گیرد.

اخبار مرتبط  Iran Khamenei می گوید کارتون های "توهین" به پیامبر محمد (ص) باید در فرانسه جرم باشد مانند "شک به هولوکاست" - RT World News

اتحادیه اروپا با پنج شرکت برای توزیع واکسن ویروس کرونا در سرتاسر قاره توافق کرده است ، از جمله AstraZeneca ، CureVac ، Johnson & Johnson ، Pfizer-BioNTech و Sanofi-GSK.
همچنین در rt.com
Pfizer و BioNTech برای استفاده اضطراری از تأیید واکسن Covid-19 خود با FDA در ایالات متحده درخواست می کنندنظرات von der Leyen در همان روزی است که Pfizer درخواست مجوز اضطراری برای واکسن خود را در ایالات متحده کرد و در همان هفته که Moderna قصد خود را برای ارائه نامزد واکسن خود برای مجوز استفاده اضطراری در آمریکا در هفته های آینده اعلام کرد.

براساس اطلاعات جمع آوری شده توسط مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری ، در سراسر اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا و انگلیس ، از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، 11،542،665 مورد تأیید شده و 283،673 مورد کشته شده است. در حال حاضر بسیاری از ملل در این قاره برای مبارزه با ویروس جدید کرونا به نوعی قفل شده اند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *