رئیس کنترل بیماری های قاره می گوید – میزان مرگ و میر Covid-19 آفریقا در حال حاضر بالاتر از متوسط ​​جهانی است – RT World News

رئیس آژانس کنترل بیماری های آفریقا هشدار داده است که میزان مرگ و میر این قاره از Covid-19 بالاتر از میانگین جهانی است و افزود که این یک پیشرفت بسیار “نگران کننده” است.

جان نکنگاسونگ ، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، آفریقا روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که میزان مرگ و میر در مورد Covid-19 به 2.5 درصد رسیده است ، در حالی که میانگین جهانی 2.2 درصد است.

“میزان مرگ و میر پرونده ها برای همه ما بسیار نگران کننده و نگران کننده است” وی گفت ، اما در مورد عوامل مربوطه توضیح بیشتری نداد.

نکنگاسونگ گفت که در حال حاضر بیش از 21 کشور در قاره وجود دارد که میزان مرگ و میر در آنها بیش از سه درصد است ، از جمله مصر ، جمهوری دموکراتیک کنگو و سودان.

سال گذشته ، برخی از متخصصان بیماری ، آفریقا را به دلیل جوان بودن جمعیت ، میزان مرگ و میر کمتری نسبت به سایر مناطق جهان اعلام کردند ، در حالی که برخی دیگر هشدار دادند که پایین بودن میزان آزمایش ، می تواند تصویر بزرگتری از شیوع Covid-19 در سراسر قاره را پوشش دهد.
همچنین در rt.com
جهان در آستانه “شکست اخلاقی فاجعه بار” به عنوان توزیع عادلانه واکسن Covid-19 در معرض “خطر جدی” – رئیس WHOاخبار مرتبط  IBM می خواهد فناوری تشخیص چهره را از پلیس دور نگه دارد و توسعه را به کلی متوقف کند - RT World News

داده های گزارش شده تا به امروز حاکی از آن است که قاره کمتر از سایر مناطق جهان توسط Covid-19 درگیر شده است. CDC گفت ، از روز پنجشنبه ، آفریقا 3.3 میلیون عفونت ویروس کرونا و 81000 مورد مرگ را ثبت کرده است.

نکنگاسونگ افزود: از 207،000 مورد جدید که در هفته گذشته در این قاره ثبت شده است ، 100،000 مورد فقط در آفریقای جنوبی ثبت شده است.

آفریقای جنوبی از Covid با سخت ترین کشور قاره آسیب دیده است – یکی از این دلایل ظهور نوع جدیدی از ویروس است که اخیراً قابل انتقال است.

CDC بارها هشدار داده است كه كشورهاي آفريقايي به واكسن دسترسي چندان مورد نياز ندارند. روز دوشنبه ، رئیس سازمان بهداشت جهانی Tedros Adhanom Ghebreyesus با تکرار این شکایت ، خاطرنشان کرد که “جهان در آستانه یک شکست اخلاقی فاجعه بار است” بیش از دسترسی نابرابر به تلقیح ویروس کرونا و “چشم انداز برای توزیع عادلانه واکسن Covid-19 در معرض خطر جدی است.”

بعید است بسیاری از کشورها در آفریقا دوز واکسن را تا دیرتر در سال 2021 یا 2022 دریافت کنند ، و فقط مصر و سیشل شروع به تکمیل واکسن کرده اند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *