رئیس WHO در اروپا از موج ثانویه Covid-19 در زمستان امسال هشدار داد ، زیرا کشورها قفل را آسان می کنند – RT World News

بالاترین مقام سازمان بهداشت جهانی در اروپا ، دکتر هانس كلوژ ابراز نگرانی های خود مبنی بر احتمال موج دوم موج كورو ویروس امسال غیرقابل اجتناب است كه احتمالاً در اثر آنفولانزای فصلی یا شیوع سرخك احتمالاً تشدید می شود.

در صورت عدم وجود واکسن ، کشورهایی که به سختی به انگلستان ، ایتالیا یا اسپانیا آسیب نرسانده اند ، باید خطرات تسکین قفل های خود و خراش دادن اقدامات دوری اجتماعی را به دقت محاسبه کنند ، Kluge ، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای اروپا ، در مصاحبه اختصاصی به تلگراف گفت.

ما از تاریخ می دانیم که در همه گیری ها ، کشورهایی که زودتر مورد اصابت قرار نگرفته اند می توانند در موج دوم مورد حمله قرار گیرند … ما در آفریقا و اروپا شرقی چه خواهیم دید؟

در تلاش برای مهار گسترش رمان ویروس ، رکودها به اقتصاد ضربه بزرگی وارد کردند و میلیون ها نفر را بدون شغل رها کردند. در میان نگرانی ها مبنی بر بدتر شدن بیماری از بیماری ، کشورها اکنون در اولین نشانه های روند نزولی پایدار عجله می کنند که محدودیت ها را کاهش دهند.

به عنوان مثال ، ایتالیا پس از گذشت بیش از دو ماه قرنطینه در سراسر کشور و نزدیک به 32000 کشته ، سرانجام به فروشگاه ها اجازه داد که فعالیت خود را از سر بگیرند. ورزشگاه ها ، استخرها و مراکز ورزشی قرار است هفته آینده بازگشایی شود ، در حالی که در 3 ژوئن حتی مرزهای خود را برای گردشگران اروپایی باز می کند – طرحی که قبلاً توسط همسایه فرانسه به عنوان زودرس مورد هجوم قرار گرفته است.

مردم فکر می کنند که قفل کار تمام شده است. هیچ چیز تغییر نکرده است. بسته کنترل کامل بیماری باید در دست باشد.

كلوژ ترس دارد كه اگر مقامات توپ را رها كنند و نتوانند سيستم هاي مراقبت بهداشتي خود را بطور صحيح آماده كنند ، مي تواند وجود داشته باشد “موج دوم کووید و دیگری آنفولانزای فصلی یا سرخک” در زمستان.

اخبار مرتبط  مدیر ترامپ با توجه به اولین آزمایش هسته ای از سال 1992 به عنوان نشان از قدرت برای روسیه و چین - گزارش ها - RT World News
همچنین در rt.com
“مخالفت با ایده همبستگی”: فرانسه ایتالیا را به خاطر برنامه یک جانبه برای بازگشایی مرزها برای گردشگران متهم کرداحتمال وجود موج دوم رمان ویروس ، نگرانی اصلی در بین مسئولان بهداشت بوده است زیرا ملت ها فکر می کنند که قوانین قرنطینه خود را کاهش دهند.

هفته گذشته ، مایک رایان ، مدیر اورژانس WHO هشدار داد که ویروس می تواند بومی شود و “ممکن است هرگز از بین نرود ،” درست مانند HIV پس از ظهور دهه 1980 ، از جهان ناپدید نشده است.

سخنگوی کمیسیون اروپا با ابراز نگرانی های WHO ، استفان د كرسماككر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست كه “آماده شدن برای موج دوم عفونتهای احتمالی” با استفاده از سیستم های ردیابی مخاطب

اگر چه بسیاری تلاش می کنند تولید واکسن را در نظر بگیرند ، که ممکن است چندین سال طول بکشد – در صورت موفقیت همه تلاش ها.
همچنین در rt.com
Coronavirus قبل از واکسن ، طبیعی است؟ کارول سیكورا ، آنكولوژیست ارشد سابق سازمان جهانی بهداشت می گوید “احتمال واقعی” وجود داردمدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماریهای عفونی ایالات متحده ، آنتونی فوچی ، اخیراً هشدار داد که وجود دارد “بدون ضمانت” که یک واکسن در واقع در برابر بیماری مؤثر است.

با این وجود ، احتمال ویروس نیز وجود دارد “به خودی خود” قبل از بروز هرگونه واكسنی در جهان ، یك متخصص برجسته دانشگاهی و جهان شناس سابق WHO گفته است. کارول سیکورا استدلال می کند که وجود دارد “یک فرصت واقعی” از این اتفاق ، اما هشدار داد که از سناریوی مشخص دور نیست.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *