رئیس WHO قول بررسی مستقل و “شفاف” از برخورد با پاسخ همه گیر Covid-19 – RT World News

Tedros Adhanom Gbrebreesus ، رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) قول داده است كه بررسی مستقل پاسخ این سازمان به بیماری همه گیر Covid-19 در سریعترین زمان مناسب آغاز می شود.

تودروس در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع جهانی بهداشت روز دوشنبه ، اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی از این وضعیت برخوردار است “درس برای یادگیری” و بدن “باید پاسخ آن را بررسی کند” به بحران بهداشت جهانی

او قول داد كه WHO به آن متعهد است “شفافیت” و “مسئوليت” به دنبال انتقاداتی مبنی بر استفاده این سازمان از همه گیر ، به ویژه از دولت دونالد ترامپ ، که ماه گذشته بودجه آن را کاهش داد ، باعث انتقادات بین المللی شد.

ترامپ سازمان جهانی بهداشت را متهم كرده است كه در یك عمل شركت كند “محور چین” روش و “پوشاندن” اطلاعات در مورد شیوع عفونت Covid-19 در فرمان پکن. هم WHO و هم چین این ادعاها را رد کرده اند. روز دوشنبه ، تدروس گفت كه این سازمان داشته است “زنگ هشدار زودهنگام” و “اغلب صدا می شد” با گسترش ویروس در سرتاسر جهان.
همچنین در rt.com
به چه کسی می توانیم اعتماد کنیم؟ درست هنگامی که کرونا ویروس لحظه به لحظه درخشش به سازمان بهداشت جهانی ، آن را بطری کرددر حالی که WHO سرانجام در 11 مارس ، همه گیری را اعلام کرد ، پس از گسترش آن در بیش از 100 کشور ، اطمینان حاصل کرد که وجود دارد “بدون مدرک” از گسترش انسان به انسان تا اواسط ژانویه – و در ماه فوریه ، تودروس هشدار داد که نیازی به ممنوعیت سفر به دلیل گسترش آن در خارج از چین نیست. “حداقل و کند”

رئیس سازمان جهانی بهداشت دوشنبه گفت که این “خطر [from Covid-19] بالا می ماند “ و وجود دارد “راه طولانی برای سفر” برای ضرب و شتم ویروس. Tedros همچنین هشدار داد كه كشورها با سرعت زیاد در حال برداشتن تدابیری برای جلوگیری از شیوع عفونت هستند كه خطر نقصان در بهبودی خود از بحران را دارند.

اخبار مرتبط  پکن با انتقاد از محدودیت های جدید واشنگتن در مورد دیپلمات های چینی "توهم" ، وعده "پاسخ مشروع" - RT World News

الکس آذر ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریكا به جلسه مجازی گفت كه پاسخ آهسته WHO به بحران “هزینه های زیادی برای زندگی” ، و اینکه سازمان باید مؤثرتر شود.

نهاد نظارت بر WHO همچنین روز دوشنبه گفت كه كشورها را ترغیب می كنند كه این موارد را در نظر بگیرند “سطح هشدار” قبل از اعلام وضعیت اضطراری جهانی

رئیس آن سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترس ، رئیس سازمان ملل متحد گفت که WHO چنین بوده است “غیر قابل تعویض” و نیاز به منابع بیشتری برای تقویت کار خود در کشورهای در حال توسعه.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *