رادیکال های ضد سفید پوست آفریقای جنوبی اهدای کمک های گسترده ای را که می تواند به مشاغل سیاه کمک کند – RT World News

توسط گرت ویلسون، روزنامه نگار برنده جایزه ای که به مدت 15 سال اخبار آفریقای جنوبی را پوشش می دهد. وی در زمینه مسائل امنیتی تخصص دارد و برای چندین نشریه در سطح جهان و ملی نوشت.

میلیاردرهای سفید که برای کمک به مبارزان آفریقای جنوبی در جریان رکود اقتصادی Covid-19 پول می گیرند ، با توهین توهین سیاستمداران رادیکال ضد سفید روبرو شده اند.

حزب پارلمانی مبارزان آزادی اقتصادی (EFF) پیشرو ، که وقتی متهم کالاهای لوکس یوهان روپرت ، ثروتمندترین مرد آفریقای جنوبی ، متهم به تلاش برای سوءاستفاده از مشاغل سیاه شد ، نیمه تمام شد. روپرت رئیس شرکت ریچمونت مستقر در سوئیس است که از جمله دیگر دارای مارک های Cartier ، Montblanc و Dunhill است و بعد از LVMH دومین شرکت کالاهای لوکس در جهان است.

EFF با عصبانیت ناامید شد که روپرت بسته یك كمكهای خود را به عنوان یك طرح “كوسه وام” مبدل كرد كه مشاغل سیاه را در مجازات برای همیشه بدهی به دام می اندازد. اما EFF و رهبر آتش نشانی آن ، جولیوس مالما ، چاپ كوچك یك كمكهای لازم را نخوانده اند ، چنانكه آشكار شد كه شركت روپروت رمگرو خاطرنشان كرد: مبلغ 53 میلیون دلاری برای وام های نرم با شرایط بازپرداخت سخاوتمندانه استفاده می شود.

سرمایه پس از بحران Covid-19 در صندوق باقی خواهد ماند تا به طور دائم به مشاغل سیاهپوست با تأمین مالی ارزان کمک کند ، در حالی که روپرت چیزی از این صندوق خارج نمی کند.

اما علیرغم سختی های ناامید کننده ای که در هنگام تعطیلی کارگران بی سرپرست و مشاغل کوچک با آنها روبرو بودند ، ملما خواست که “با تحقیر شایسته آن را رد کنند.” در بیانیه ای ، EFF گفت که “از” فرصت طلبی “مبنی بر مبادله وام به عنوان کمک به نفع” سرمایه داران حریص “منزجر شده است.

این درحالی است که یک بحران شغلی در کشور در حال انجام است و نرخ بیکاری پیش از ازدواج حدود 29 درصد است.

اوپنهایمر ، دیگر سلسله تجاری پیشرو در آفریقای جنوبی ، که ثروت خود را از الماس و طلا بدست آورد ، پس از دادن کمک مالی 108 میلیون دلاری برای کمک به مشاغل ، پوسته ای نیز دریافت کرد.

EFF مانند روپرت ها و اوپنهایمر را تحمل آنچه که آنها “سرمایه انحصاری سفید” می نامند ، می داند که آنها را برای همه بیماریهای آفریقای جنوبی ، چه اقتصادی و چه سیاسی ، مقصر می داند.

EFF به خاطر لفاظی های ضد ویرانگرانه ضد سفید خود ، به ویژه شعار “کشتن آوازها” بدنام است ، در تظاهرات شعار می داد و به عنوان یک تحریک برای حمله به کشاورزان تلقی می شود. این حزب از 400 کرسی در مجلس ملی آفریقای جنوبی برخوردار است و تقریباً در آخرین انتخابات نماینده آن تقریباً دو برابر شده است. اعضای آن برای چندین بار دعوا از پارلمان بیرون رانده شده اند.

مالما پیش از این با روپرت دست به کار شد و همچنین رئیس جمهور سیریل رامافوسا را ​​متهم کرد که خود یک سرمایه دار انحصاری سفید است و سفید پوستان را به دلیل از دست دادن شغل سرزنش می کند. در ماه فوریه ، وی به تظاهراتاتی گفت كه آنها به املاك شراب روپرت و اوپنهایمر و سایر كشورها حمله و تصرف خواهند كرد.

ملما زمانی در حزب حاکم ANC چراغ پیشرو بود و به عنوان رئیس جمهور آینده دیده می شد. او پیش از برکناری در سال 2011 رئیس اتحادیه جوانان ANC قبل از برکناری در سال 2011 پس از خجالت کشیدن این مهمانی با شایستگی های آتشین خود بود. اما وی سپس برای افراط گرایان پوپولیستی به یک توتم تبدیل شد و حزب EFF سوسیالیستی خود را در سال 2013 با لباس تجاری خود با لباس شخصی و لباسهای قرمز قرمز شروع کرد.

در حال حاضر حدود 298 میلیون دلار توسط نخبگان میلیاردر آفریقای جنوبی (از جمله روپرت ها و اوپنهایمرها) به بودجه های مختلفی اهدا شده است که درد و رنج در طول بحران را کاهش می دهد. رئیس جمهور رامافوسا و گروه های اصلی مشاغل سیاسی و سیاسی ، کمکهای مالی را تحسین کرده اند.

خانواده اوپنهایمر به سرپرستی نیکلاس – نوه بنیانگذار ارنست اوپنهایمر ، الماس و مشاغل طلایی که یک قرن پیش De Beers و آنگلو آمریكایی را تشکیل داده اند – SA Futures Trust تأسیس كرده اند كه مبلغ هفتگی را مستقیماً در جیب یكی از آنها می پردازند. تخمین زده می شود 88000 کارگر آفریقای جنوبی که توسط مشاغل کوچک و متوسط ​​اخراج شده اند. نیمی از 108 میلیون دلار به آن صندوق می رود ، و نیمی دیگر – که توسط خواهر نیکلاس ماری و دو دخترش از جیب خودشان رها شده است – به صندوق همبستگی متمرکز رئیس جمهور سیرل رامافوسا خواهد رفت ، که در تلاش های خود برای رهایی از رنج است. و به طور مشترک توسط بخش های دولتی و خصوصی برای مبارزه با Covid-19 تأسیس شد.

پاتریس موتسه ثروتمندترین سرمایه دار معدن سیاه آفریقای جنوبی که خواهر و برادر رامافوسا است نیز با کمک مالی 54 میلیون دلاری به این اتحادیه پیوست که در اصل برای کمک به مردم فقیر و افراد مناطق روستایی بود. میلیون ها دلار بلافاصله صرف ضد عفونی کننده ها ، ضد عفونی کننده ها و مقادیر زیادی آب برای شستشو می شوند.

غول فناوری ناسپرس ، که به طور مشترک در ژوهانسبورگ و آمستردام از طریق شرکت تابعه Prosus ذکر شده است ، همچنین 27 میلیون دلار به صندوق همبستگی رامافوسا اهدا کرد. کمک مالی 54 میلیون دلاری جداگانه به سمت خرید تجهیزات حفاظتی و تجهیزات پزشکی از چین ، جایی که این شرکت از طریق 30 درصد فعالیت خود در Tencent به پیوند دارد ، انجام می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *