راهپیمایی 50 هزار نفری “ضد ماکرون” در بنگلادش به سمت سفارت فرانسه حرکت می کند ، چهره ماکرون سوخته – اخبار جهانی RT

بیش از 50،000 نفر در شهر داکا ، پایتخت بنگلادش ، به خیابانها آمده اند و در اعتراض به دفاع امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه از حق انتشار کاریکاتورهای حضرت محمد (ص) اعتراض دارند.

پلیس هشدار داد که جمعیت به سمت سفارت فرانسه ، جایی که امنیت افزایش یافته بود ، در حرکت بودند.

برگزارکنندگان بزرگترین راهپیمایی ضد فرانسه بنگلادش با برآورد پلیس از جمعیت 50،000 نفری مخالف بودند و ادعا کردند که دو برابر بیشتر مردم تجمع کرده اند.

معترضین دو کیلومتر راهپیمایی کردند و از مسجد ملی کشور در مرکز داکا شروع کردند و شعار دادند: “ما از گلوله و بمب نمی ترسیم!” و “ماکرون ، شما در خطر هستید!”
همچنین در rt.com
پلیس در حالی که هزاران مدافع اسلام برای “محاصره” سفارت فرانسه در بنگلادش راهپیمایی می کنند ، مداخله می کند (عکس)برخی از شرکت کنندگان چهره ای از ماکرون را سوزاندند ، در حالی که دیگران کاریکاتورهای رهبر و یک تابوت جعلی را برای او حمل کردند.

این آخرین اعتراض پس از آن رخ داد كه رئیس جمهور فرانسه با دفاع از حق آزادی بیان با اجازه دادن به كاریكاتورهای پیامبر اسلام (ص) ، به دنبال كشته شدن ساموئل پاتی ، معلم مدرسه فرانسوی ، در تعدادی از كشورهای مسلمان با واكنش مواجه شد.

این معلم در یک درس آزادی بیان کاریکاتورهای خود را به دانش آموزان خود نشان داده بود و ماه گذشته توسط یک چچنی اسلامگرا در حومه پاریس سر بریده شد.

ماکرون متعهد شد که علیه افراط گرایی اسلامگرا در این کشور مقابله کند و بار دیگر پس از حمله تروریستی در نیس ، که در آن سه نفر جان خود را از دست دادند ، از ارزش آزادی بیان دفاع کرد ، که دو نفر از آنها سرش را قطع کردند.

تنش ها در حال اوج گرفتن بود که مجله طنز فرانسوی شارلی ابدو کارتون های پیامبر (که در اسلام به عنوان کفرآمیز شناخته می شود) در ماه آگوست بازنشر داد ، همزمان با محاکمه افراد مسلح که در سال 2015 به دفتر آن حمله کرده بودند و 12 نفر از کارکنان را به ضرب گلوله کشته بودند.

اخبار مرتبط  مقامات اتحادیه اروپا در مورد مخلوط آنفولانزا و ویروس کرونا هشدار می دهند ، به دولت ها می گویند مراقب خود باشند - RT World News

اعتراض روز دوشنبه در بنگلادش جدیدترین گردهمایی این کشور است که تظاهرکنندگان در آن تلاش کرده اند “محاصره” به سفارت فرانسه ، در هفته گذشته ، در نزدیکی 40،000 نفر در داكا ، به سفارت فرانسه رفت.

آخرین اعتراض در پایتخت به همت حفظهات اسلام ، یک گروه سیاسی مسلمان برگزار شد. بر اساس گزارش ها ، بسیاری از افراد از خارج داكا آمده بودند تا خشم خود را از ماكرون خاموش كنند ، اما این كار را با صلح انجام دادند.

تصاویر نشان داد که یک مانع سیم خاردار توسط پلیس بنگلادش برای جلوگیری از ورود معترضین به منطقه سفارت داکا برپا شده است.

جنید بابوناگائوری ، معاون رئیس حزب محافظت از اسلام ، از نخست وزیر شیخ هاسینا خواست تا ماکرون را محکوم کند و به معترضان گفت: “من از بازرگانان می خواهم محصولات فرانسوی را دور بریزند. من از سازمان ملل متحد می خواهم که اقدامی سخت علیه فرانسه انجام دهد.”

روز دوشنبه اندونزی نیز شاهد تظاهرات بود ، درحالیکه حدود 2000 نفر در حالیکه شعار می دادند ، به سمت سفارت فرانسه در جاکارتا پایتخت حرکت می کردند ، “خدا بزرگ است!” و “تحریم محصولات فرانسوی!”

تحریم محصولات فرانسوی به رهبری رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در تعدادی از کشورهای مسلمان عملی شده است ، در حالی که رهبران سایر کشورها از جمله پاکستان ، مراکش ، و مصر نیز مکرون را مورد انتقاد قرار داده اند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *