رسانه های اجتماعی ترس از گم شدن را افزایش می دهند و افراد در هر سنی تحت تأثیر قرار می گیرند – RT World News

تمام آنچه که در پلتفرم های رسانه های اجتماعی پیمایش می کنید ، ترس از گم شدن (FOMO) مردم را افزایش می دهد و دانشمندان دریافتند که این فقط نوجوانان Tiktok و هزاره دوستداران اینستاگرام نیستند.

از آنجا که نوجوانان در چنین فضای کوتاه زمانی توسعه اجتماعی زیادی را تجربه می کنند ، حتی کارشناسان انتظار داشتند FOMO در بین گروه های جوان بالاتر باشد. با این حال ، تحقیقات آنها نشان داد که تنهایی و عزت نفس پایین ، نشانگر بسیار بیشتر از سن اضطراب اجتماعی افراد نسبت به دیگران است که بدون آنها سرگرمی می کنند.

“ما انتظار داشتیم FOMO در گروه های سنی جوان بالاتر باشد ، به ویژه به دلیل رشد عظیم توسعه اجتماعی در آن زمان ، اما این چیزی نیست که ما پیدا کردیم.” کریس باری ، استاد روانشناسی دانشگاه ایالتی واشنگتن و نویسنده اصلی این تحقیق را توضیح داد.

در یک بررسی بیش از 400 نفر از گروه های مختلف سنی از سراسر ایالات متحده ، دانشمندان دریافتند که استفاده از رسانه های اجتماعی پیش بینی کننده خوبی برای FOMO نیست بلکه می تواند آن را تشدید کند.
همچنین در rt.com
رویاهای شما مطابق مطالعه جدید و گسترده ، ادامه واقعیت شماستاخبار مرتبط  دانشمندان ژن مسئول پیری را در جهشی بالقوه برای داروی احیا identify شناسایی می کنند - RT World News

“همه ما به همان اندازه مستعد ترس از دست دادن نیستیم ، اما برای کسانی که هستند ، رسانه های اجتماعی می توانند آن را تشدید کنند ،” استاد باری گفت. رسانه های اجتماعی به شما این امکان را می دهند که شاهد این باشید که افراد دیگر چه کاری انجام می دهند و در زندگی آنها چه می گذرد. اگر قبلاً نگرانی در مورد از دست رفتن وجود داشته باشد ، از دیدن این مسئله در رسانه های اجتماعی ناراحت می شوید. “

پروفسور باری برای کسانی که پیدا کردن FOMO در حال کاهش آنها هستند ، پیشنهاد کرد که استفاده از رسانه های اجتماعی را کاهش داده یا آن را قطع کنند. با این حال ، این استاد افزود که درمان واقعی در تقویت احساس ارتباط بیشتر واقعی با دیگران نهفته است.

“شما همچنین می توانید لحظه به لحظه بیشتر تلاش کنید و بر روی آنچه در جلوی شماست متمرکز شوید ، بر خلاف تمرکز روی چیز دیگری که در آنجا اتفاق می افتد ،” باری افزود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *