رسانه های ترکیه ادعا می کنند که ارتش مصر برای گزارش از مته های مشترک دریایی با فرانسه از عکس های جعلی استفاده کرده است – RT World News

به گزارش خبرگزاری آنادولو ترکیه ، از وزارت دفاع مصر برای گزارش در مورد مته های مشترک با فرانسه ، عکس قدیمی از یک کشتی جنگی فرانسه استفاده شده است ، در حالی که یک کوره مصری در این عکس به تصویر کشیده شده است.

این بیانیه در مورد تمرینات در دریای مدیترانه ، که در آن کوره مصری ، طهیه Misr و همتای فرانسوی آن ، F713 Aconit در آن شرکت کردند ، روز شنبه در وب سایت وزارت دفاع و رسانه های اجتماعی منتشر شد.

آموزش مشترک با فرانسه بر این موضوع متمرکز شده است “همکاری در انجام مأموریتهای جنگی در دریا علیه نیروهای دریایی دشمن با استفاده از آتش زنده.” تمرینات نشان داد که هم قاهره و هم پاریس متعهد شده اند “امنیت دریایی و ثبات در دریای مدیترانه ،” بیانیه ، که با عکسی از دو کشتی در حال عمل همراه بود ، را بخوانید.

این توسط رسانه ها در خارج از کشور و در خانه جمع آوری شد که بسیاری از رسانه های مصری نیز در مقالات خود از تصویر وزارت دفاع استفاده می کنند. اما آنادولو اصرار داشت كه ارتش مصر در حال انتشار است “عکس های جعلی” در رابطه با آموزش با نیروی دریایی فرانسه.

اخبار مرتبط  نیوزیلند در میان موج 2 کاوید 19 - قفل بزرگترین شهر را بازگرداند - RT World News

“مشخص شد که تصویر کشتی نظامی مصر از طریق ویرایش عکس به عکس پرده فرانسوی F713 اضافه شده است.” آن گفت.

روزنامه نگاران ترکیه حتی عکس اصلی Aconit را پیدا کردند و گفتند که این سایت از وب سایت نیروی دریایی ایالات متحده گرفته شده است و در طی مته های دریایی آمریکایی و فرانسه در سال 2013 ساخته شده است.

هیچ نظری از قاهره یا پاریس در دست نیست.

روابط با مصر و فرانسه بر سر لیبی همچنان پرتنش است. آنکارا به طور جدی از دولت توافق ملی لیبی (GNA) درگیری در این کشور نفت خیز حمایت می کند ، در حالی که قاهره و پاریس را متهم می کند که در سمت رقیب ارتش ملی لیبی (LNA) خلیفه هافتار هستند.
همچنین در rt.com
اردوغان در حالی که قاهره مداخله نظامی را انجام می دهد ، اقدامات “غیرقانونی” مصر در لیبی را محکوم کردماه گذشته ، فرانسه نیروی دریایی ترکیه را متهم به عمل پرخاشگرانه و ممانعت از یک کشتی فرانسوی مبنی بر تحریم تسلیحات بر روی لیبی از بازرسی یک کشتی باری در مدیترانه کرد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *