رسانه های دولتی ترکیه ادعا می كنند كه روزنامه نگاران با شروع درگیری نظامی با آذربایجان از حمله ارمنستان به سختی فرار می كنند (VIDEO) – RT World News

روزنامه دولتی آنادولو (AA) گزارش داد ، روزنامه نگاران شاغل در رسانه های ترکیه پس از آغاز درگیری ها بر سر منطقه مورد مناقشه مرزی بین ارمنستان و آذربایجان مورد انتقاد ارتش ارمنستان قرار گرفتند.

روزنامه نگاران AA و TRT ، صدا و سیمای عمومی ترکیه ، در پشت وسیله نقلیه خود کبوتر شدند و پس از آنکه توپخانه ارمنستان در یک شهرک آزربایجانی نشست ، با عجله از منطقه خارج شدند. طبق گزارش AA ، مهمات ارمنی در فاصله 100 متری گزارشگران قرار گرفتند.

تصاویر این حادثه نشان می دهد که روزنامه نگاران در حالی که صدای انفجار بزرگی در می آید برای پیدا کردن پوشش در تلاش هستند. خبرنگاران با استفاده از جلیقه های محافظ و کلاه ایمنی با عجله سوار ماشین آنها شده و از آنجا دور می شوند. AA ادعا می کند قبل از شلیک توپخانه ارمنستان دو هواپیمای بدون سرنشین در منطقه مشاهده شده است.

اوایل روز یکشنبه خصومت بین ارمنستان و آذربایجان در امتداد مرز قره باغ کوهستان از سر گرفته شد. مقامات منطقه جدا شده می گویند که قبلاً چندین غیرنظامی در جنگ کشته شده اند. محاصره ارامنه اعلام کرده است که همه مردان بالغ بسیج می شوند و از روز یکشنبه حکومت نظامی اعلام می شود.

اخبار مرتبط  برج ایفل تخلیه شد ، پلیس پس از تهدید به بمب منطقه را ازدحام داد - اخبار جهانی RT

ترکیه با هشدار آنکارا در مورد این که ایروان چنین است ، حمایت کامل خود را پشت آذربایجان قرار داده است “بازی با آتش” و صلح و ثبات در منطقه را تهدید کرد.

از زمان استقلال هر دو ملت در دهه 1990 ارمنستان و آذربایجان رقبای سرسختی بوده اند. بیشتر خصومت ها ناشی از منطقه مورد مناقشه قره باغ است ، منطقه ای عمدتا ارمنی محصور در داخل خاک آذربایجان ، که باکو آن را تحت حاکمیت خود می داند و ایروان به عنوان یک کشور دوست مستقل با آن رفتار می کند. هر دو کشور یکدیگر را به دامن زدن به خشونت های جدید متهم کرده اند.
همچنین در rt.com
“آذربایجان تنها نیست”: آنکارا وزن خود را به پشت باکو می اندازد زیرا درگیری ها بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ آغاز می شوداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *