رمز و راز شیب منحصر به فرد اورانوس در نهایت با تأثیر عظیم باستانی برجسته شد – RT World News

الگوی چرخش اسرارآمیز اورانوس و حلقه های غیرمعمول آن دانشمندان را به تعویق انداخته اند ، اما تحقیقات جدید می گویند که ویژگیهای عجیب این سیاره با برخورد شدید وقتی که منظومه شمسی هنوز جوان بود توضیح داده می شود.

این غول یخی در منظومه شمسی ایستاده است زیرا تنها سیاره ای نیست که با قطب های خود در 90 درجه به محور غرفه نمی چرخد ​​، درعوض راهپیمایی به سمت ضرب و شتم طبل خود با شیب 98 درجه حرکت می کند.

از دید ناظر زمینی که به نظر می رسد سیاره هفتم از چرخش خورشید می چرخد. همچنین دارای سیستم حلقه ای و بیش از دو ده قمر است که در همان شیب در اطراف آن گردش می کنند.
همچنین در rt.com
مریخ مسافرتی Mars Perseverance با چرخ های جدید و ترمزهای خود به عنوان ماموریت از بین می رود (عکس)یک مطالعه جدید بالاخره پرده از راز این خصوصیات عجیب و غریب پرده برداشته و ادعا می کند که اورانوس در اوایل منظومه شمسی توسط یک سیاره یخی کوچکتر دیوارپوش شده بود و آن را از رودخانهای دور ریخته و از قمرها بیرون آورده بود.

همچنین دوره چرخش سیاره را افزایش داده است ، به همین دلیل یک روز در اورانوس تنها 17 ساعت طول می کشد. محققان بر این باورند که چنین تصادفات فاجعه بار در سیستم اولیه خورشیدی شایع تر بود.

اخبار مرتبط  برج 28 طبقه در آنکارا ترکیه دچار آتش سوزی می شود - RT World News

به گفته تیم دانشمندان ژاپنی ، تأثیر بسیار زیاد بر روی سیارات یخی دورافتاده کاملاً متفاوت از آنهایی است که با سیارات صخره ای نزدیک به خورشید هستند. تابوت ها می گویند مدل آنها اولین کسی است که پیکربندی سیستم ماه اورانوس را توضیح می دهد و ممکن است به توضیح پیکربندی سایر سیارات یخی در منظومه شمسی ما ، مانند نپتون کمک کند.

وی گفت: “فراتر از این ، ستاره شناسان اکنون هزاران سیاره در اطراف ستاره های دیگر ، به اصطلاح سیارات سیارات کشف کرده اند ، و مشاهدات حاکی از آن است که بسیاری از سیارات تازه کشف شده در سیستم های فرا سیاره ای که به عنوان ابر کره زمین شناخته می شوند ، ممکن است تا حد زیادی از آب یخ تشکیل شده باشد ، و این مدل همچنین می تواند برای این سیارات اعمال می شود ، “ پروفسور Shigeru Ida از موسسه علوم زمین و حیات (ELSI) در موسسه فناوری توکیو اضافه کرد.
همچنین در rt.com
قفل خود را روشن کنید: سوپر مارک صورتی در این هفته راه استمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *