رهبران اروپا پس از اعلام تعداد پیروزی رسانه ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، جو بایدن را به او تبریک می گویند – RT World News

اندکی پس از آنکه آسوشیتدپرس جو بایدن را به عنوان برنده در انتخابات ایالات متحده اعلام کرد ، پیام های تبریک رهبران اروپا که برخی از آنها رابطه امتحانی با دونالد ترامپ داشتند ، سرازیر شد.

روز شنبه ، پس از آنکه سرویس خبری مسابقه را در ایالت در حال چرخش پنسیلوانیا به نفع او خواند ، بایدن توسط برآمدگان آسوشیتدپرس اعلام شد. این نامزد اندکی پس از آن پیروزی را ادعا کرد ، اگرچه ترامپ قبول نکرده است و با استناد به ادعای تقلب ، اقدامات قانونی را برای به چالش کشیدن نتیجه انجام خواهد داد.
همچنین در rt.com
جو بایدن با اعلام پیروزی در انتخابات ، قول می دهد رئیس جمهور همه آمریکایی ها شودنخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، متحد ترامپ از طریق اجرای درام Brexit در کشورش ، بایدن و همسر نامزدش ، کامالا هریس را تبریک گفت.

“ایالات متحده مهمترین متحد ما است و من امیدوارم که در مورد اولویتهای مشترک خود از تغییر اقلیم گرفته تا تجارت و امنیت همکاری نزدیک داشته باشم.” جانسون توییت کرد.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، هریس را برای اولین معاون انتخاب شدن زن در ایالات متحده و بایدن را برای پیروزی خود ستود.

“من مشتاقانه منتظر همکاری آینده با رئیس جمهور بایدن هستم ،” او در بیانیه ای گفت. “اگر بخواهیم بر چالش های بزرگ زمانه خود مسلط شویم ، دوستی ما بین اقیانوس اطلس جایگزین نیست.”

مرکل احتمالاً با فکر همکاری با دولت بایدن نفس راحتی خواهد کشید. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آلمان ، آلمان را به دلیل عدم موفقیت در افزایش کمک های خود در ناتو چکش زده و این کشور را به عنوان نمونه ای از عدم موفقیت در مهاجرت جمعی مطرح کرده است.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، که رابطه اش با ترامپ گرمتر از مرکل بود ، با این حال صدای صدراعظم آلمان را تکرار کرد. “آمریکایی ها رئیس جمهور خود را انتخاب کرده اند ،” او توییت کرد. “تبریک می گویمJoeBiden و @ KamalaHarris! ما برای غلبه بر چالش های امروز کارهای زیادی باید انجام دهیم. بیا با هم کار کنیم! “

نخست وزیر اسپانیا ، پدرو سانچز ، این موارد را تقریباً به معنای واقعی کلمه حفظ کرد و به بایدن گفت “ما مشتاقانه منتظر همکاری با شما برای مقابله با چالش های پیش رو هستیم.”

مایکل مارتین ، Taoiseach ایرلندی (نخست وزیر) نیز بایدن را تبریک گفت ، و با اشاره به نژاد ایرلندی برنده احتمالی گفت: “من همچنین مشتاقانه منتظر استقبال او از خانه هستم که شرایط فراهم شود!”

پیام ها همه خیلی خوب نبودند. Andrzej Duda لهستان ، که دولت او بایدن ماه گذشته از او نام برد “رژیم توتالیتر” به معاون سابق رئیس جمهور تبریک گفت “یک کارزار موفقیت آمیز ریاست جمهوری” اما اشاره کرد که نتیجه نهایی کالج انتخاباتی هنوز بلاتکلیف است. با این وجود ، دودا اظهار داشت که لهستان و ایالات متحده ادامه خواهند داد “مشارکت استراتژیک برای یک اتحاد حتی قوی تر.”

در خارج از اروپا ، عبدالفتاح السیسی مصر ، جاستین ترودو کانادایی ، یائر لاپید رهبر مخالف اسرائیل و میشل آون لبنانی پیام های حمایت از بایدن را ارسال کردند. نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، علیرغم اینکه یکی از نزدیکترین متحدان ترامپ در صحنه جهانی است ، تبریک گفت. مودی همچنین به هریس که از نژاد هندی است ادای احترام کرد.

اخبار مرتبط  پارلمان چین در میان اعتراضات شدید هنگ کنگ لایحه امنیت ملی را تصویب کرد - RT World News

با این حال ، پیروزی بایدن اگرچه توسط این رهبران جهان پذیرفته شده است ، اما هنوز یک کار نهایی نیست. کالج انتخاباتی باید نتایج انتخابات را به طور رسمی در ماه دسامبر به کنگره ارائه دهد ، مگر اینکه ترامپ قبل از آن تسلیم شود. ترامپ امتیاز را رد کرده و گفته است که نتایج انتخابات را تا دیوان عالی کشور به چالش می کشد و ادعا می کند که پیروزی بایدن تقلبی است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *