رهبران جهان پس از خشونت در کنگره ایالات متحده آمریکا واکنش نشان می دهند و خواستار آرامش و “احترام به دموکراسی” هستند – RT World News

مجموعه ای از رهبران جهان در انفجار ناآرامی های شدید در واشنگتن دی سی وزن گرفتند و خواستار تنش زدایی از همه طرف پس از حمله معترضین به پایتخت آمریكا شدند ، در حالی كه در میان هرج و مرج یك زن زخمی شد كه توسط پلیس تیرباران شد.

یک تجمع سیاسی که در اعتراض به نتایج رقابت های ریاست جمهوری سال 2020 برگزار شد ، بعد از ظهر چهارشنبه به یک شورش منجر شد ، صدها نفر از طرفداران رئیس جمهور دونالد ترامپ مجبور شدند وارد ساختمان کاپیتول شوند ، جایی که آنها پنجره ها را شکسته و اتاق های اشغال شده را برای ساعت ها قبل از اینکه توسط آنها برداشته شوند اجرای قانون.

تعدادی از دولتمردان از سراسر جهان ، از جمله رئیس سازمان ملل متحد ، با شوک به این وقایع پاسخ دادند و بسیاری خشونت را محکوم کردند در حالی که خواستار ایجاد آرامش در پایتخت آمریکا بودند.

“کانادایی ها از حمله به دموکراسی در ایالات متحده ، نزدیکترین متحد و همسایه ما ناراحت و ناراحت هستند.” نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در توییتر خود نوشت.

خشونت هرگز در غلبه بر خواست مردم موفق نخواهد شد. دموکراسی در ایالات متحده باید مورد حمایت قرار گیرد – و این نیز خواهد بود.

“[UN Secretary-General Antonio Guterres] از حوادث امروز واشنگتن ناراحت است ، “ سخنگوی نهاد بین المللی گفت ، افزود “در چنین شرایطی ، مهم است که رهبران سیاسی نیاز به پرهیز از خشونت و همچنین احترام به روندهای دموکراتیک و حاکمیت قانون را به پیروان خود تحمیل کنند.”

نارندرا مودی ، نخست وزیر هند گفت که او بود “از دیدن اخبار مربوط به شورش و خشونت در واشنگتن دی سی مضطرب شد.”

“انتقال منظم و مسالمت آمیز قدرت باید ادامه یابد. نمی توان اجازه داد روند دموکراتیک با اعتراضات غیرقانونی برانداز شود. “

وزیر امور خارجه آلمان ، هایکو مااس صحنه های ناآرامی را یک پیروزی دانست “دشمنان دموکراسی” گفتن آنها خواهند بود “خوشحالم از این تصاویر وحشتناک از واشنگتن دی سی” در حالی که خطاب به رئیس جمهور و حامیان وی:

ترامپ و طرفدارانش باید سرانجام تصمیم رای دهندگان آمریکایی را بپذیرند و پایمال دموکراسی را متوقف کنند.

“صحنه های بسیار ناراحت کننده در کنگره ایالات متحده ،” نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون در بیانیه خود درباره وقایع روز چهارشنبه گفت. “ما این اقدامات خشونت آمیز را محکوم می کنیم و منتظر انتقال مسالمت آمیز دولت به دولت تازه انتخاب شده در سنت بزرگ دموکراتیک آمریکا هستیم.”

انتشار بیانیه ها به دنبال واکنشهای مشابه رهبران انگلیس ، فرانسه ، ناتو و آمریکای لاتین و سایر افراد در اوایل روز رخ داد که هر یک به نوبه خود خشونت سیاسی را محکوم کردند. علاوه بر زنی که هنگام تلاش برای ورود به اتاق سنا در پایتخت ، توسط پلیس تیراندازی شد ، سه نفر دیگر در “فوریت های پزشکی” در ناآرامی ها ، طبق اجرای قانون DC. دست کم 14 افسر دچار جراحت شدند زیرا پلیس در طول درگیری بیش از 50 دستگیری داشت ، در حالی که تعدادی از مواد منفجره دست ساز و سلاح های دیگر از منطقه اطراف پایتخت کشف شد.

اخبار مرتبط  اولین سیگنال های رادیویی ریتمیک که از 500 میلیون سال نوری دورتر تشخیص داده شده اند - RT World News
همچنین در rt.com
دموکراسی “باید احترام گذاشته شود”! فرانسه ، انگلیس و ناتو هرج و مرج در واشنگتن را محکوم می کنند ، خواستار “انتقال صلح آمیز قدرت” هستنداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *