رهبران سیاسی نتوانستند به هشدارها درباره بیماری همه گیر توجه کنند ، اخبار جهانی RT

هیئت نظارت بر آمادگی جهانی (GPMB) اعلام کرده است که سرمایه گذاری های مالی و سیاسی برای آمادگی برای یک بیماری همه گیر عفونی کافی نیست و همه کشورها “هزینه را پرداخت می کنند”.

GPMB در گزارشی ادعا كرد كه عدم موفقیت جمعی رهبران سیاسی جهان در توجه به هشدارها و آمادگی برای شیوع ویروس كرونا ، “جهانی در معرض خطر” را به “جهانی در بی نظمی” تبدیل كرده است.

این میزگرد توسط بانک جهانی و سازمان بهداشت جهانی (WHO) تشکیل شد. رئیس آن مدیرکل سابق WHO گرو هارلم بروندلند است که اکنون نیز رئیس یک ناظر مستقل است که سازمان بهداشت جهانی را نظارت می کند.

“در طول دهه گذشته فراخوان های زیادی برای اقدام فراخوانده شده است ، اما هیچ كدام تغییرات لازم را ایجاد نكرده است.” این گزارش با عنوان “جهانی در بی نظمی” گفت: این گزارش افزود رهبران جهان قبلاً هرگز “به طور واضح از خطرات یک بیماری همه گیر هشدار داده شده است” و با این حال آنها نتوانسته اند اقدامات کافی را انجام دهند.

هیئت مدیره خاطرنشان کرد که علیرغم درخواست یک سال پیش از روسای دولت برای تعهد و سرمایه گذاری در زمینه آمادگی همه گیر ، پیشرفت کمی در مورد هر یک از این موارد حاصل شده است. به گفته آن ، فقدان رهبری باعث تشدید همه گیری کنونی شده است.

اخبار مرتبط  پکن سیاستمداران آمریکایی را به "تغییر مقصر" برای شیوع کووید 19 متهم کرد - RT World News

“عدم آموختن درس های Covid-19 … به این معنی است که همه گیری بعدی ، که مطمئناً رخ خواهد داد ، حتی آسیب زننده تر خواهد بود” آن گفت.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا در میان گفتگوهای BioNTech و Pfizer 200 میلیون واکسن ویروس کرونا ذخیره می کندWHO طی سالهای 2011 تا 2018 تعداد 1،483 رویداد اپیدمی را در 172 کشور ردیابی کرد. پس از هر شیوع بیماری عمده ، این سازمان مجموعه ای از متخصصان بهداشت عمومی را برای ارائه بازخورد در مورد تلاش برای پاسخگویی دعوت می کند.

گزارش قبلی ، “جهانی در معرض خطر” ، فقط چند ماه قبل از ظهور Covid-19 منتشر شد. کارشناسان GPMB در سال 2019 از رهبران جهان درخواست کردند اقدامات برای جلوگیری از شیوع بعدی را اجرا کنند. آنها استدلال کردند که اپیدمی ها به طور فزاینده ای رایج می شوند. هیئت مدیره هشدار داد که “تهدید بسیار جدی یک بیماری همه گیر سریع و کشنده از یک پاتوژن تنفسی وجود دارد” که می تواند “میلیونها نفر را بکشد” و اقتصاد جهانی را مختل کند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *